Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Šventosios upės rekreacinis potencialas

Šventosios upės rekreacinis potencialas

Aprašymas

Įvadas. Bendros žinios apie Šventosios upę ir jos baseiną. Turizmo rūšys, vystomos Šventosios upėje ir jos pakrantėse. Bendros žinios apie Šventosios upę ir jos baseiną. Šventosios upės intakai ir baseino ežerai. Turizmo rūšys, vystomos Šventosios upėje ir jos pakrantėse. Šventosios upės baseino rekreaciniai ištekliai. Šventosios upės baseino rekreaciniai ištekliai, Zarasų rajono ribose. Šventosios upės baseino rekreaciniai ištekliai Utenos rajono ribose. Šventosios upės baseino rekreaciniai ištekliai Anykščių rajono ribose. Šventosios upės baseino rekreaciniai ištekliai Ukmergės rajono ribose. Šventosios upės pakrančių turistinių išteklių rekreacinio patrauklumo vertinimas. Rekreacinių paslaugų ir infrastruktūros išvystymo lygis Šventosios upės pakrantėse. Rekreacinių paslaugų ir infrastruktūros išvystymas Šventosios upės pakrantėse Zarasų rajono ribose. Rekreacinių paslaugų ir infrastruktūros išvystymas Šventosios upės pakrantėse Utenos rajono ribose. Rekreacinių paslaugų ir infrastruktūros išvystymas Šventosios upės pakrantėse Anykščių rajono ribose. Rekreacinių paslaugų ir infrastruktūros išvystymas Šventosios upės pakrantėse Ukmergės rajono ribose. Rekreacinių paslaugų ir infrastruktūros išvystymas Šventosios upės pakrantėse. Šventosios upės rekreacinio naudojimo galimybių ir plėtros SWOT analizė. Šventosios upės rekreacinio naudojimo galimybių ir plėtros tyrimas. Tyrimo pagrindimas. Tyrimo analizė. Tyrimo išvados. Išvados. Rekomendacijos. Priedai. Šventosios upės baseino rekreaciniai ištekliai Zarasų rajono ribose. Šventosios upės baseino rekreaciniai ištekliai Utenos rajono ribose. Šventosios upės baseino rekreaciniai ištekliai Anykščių rajono ribose. Šventosios upės baseino rekreaciniai ištekliai Ukmergės rajono ribose. Anketa.

Ištrauka

Temos aktualumas. Šventosios upė yra didžiausia ir viena iš įdomiausių bei gražiausių upių, tekančių per Aukštaitiją. Ši upė pritraukia nemažai vandens turizmo mėgėjų bei poilsiautojų iš visos Lietuvos ir ne tik, todėl yra svarbu išsiaiškinti kokios yra šios upės rekreacinio naudojimo galimybės bei perspektyvos.
Temos naujumas. Tema, kurioje būtų analizuojamos Šventosios upės ir jos pakrančių rekreacinės galimybės, Utenos kolegijos baigiamųjų darbų kontekste nenagrinėta.
Tiriamasis objektas – Šventosios upės rekreacinio naudojimo galimybė ir plėtra
Darbo tikslas – išanalizuoti Šventosios upės rekreacinio naudojimo galimybes ir plėtrą
Darbo uždaviniai:
1. Įvertinti Šventosios upės pakrančių turistinius (gamtiniai ir kultūriniai) išteklius
2. Įvertinti rekreacinių paslaugų ir infrastruktūros išvystymo lygį Šventosios upės pakrantėse
3. Atlikti Šventosios upės rekreacinio naudojimo galimybių ir plėtros SWOT analizę
4. Apibendrinti Šventosios upės rekreacinio naudojimo galimybių ir plėtros tyrimo rezultatus
Baigiamajame darbe atsispindi profesinės kompetencijos iš visų studijų programoje numatytų veiklos sričių:
Įkurti individualią turizmo įmonę (geba išanalizuoti turizmo verslo aplinką, analizuoti ir vertinti rinkos tyrimų duomenis, atlikti turizmo įmonės perspektyvų tyrimą).
Organizuoti turistines keliones ( geba informuoti ir konsultuoti klientus, rezervuoti ir parduoti vietas viešbutyje, laikytis profesinės etikos normų).
Organizuoti apgyvendinimo paslaugų teikimą, (geba įvertinti apgyvendinimo verslą, kaip vieną iš svarbiausių turizmo verslo grandžių).
Organizuoti maitinimo paslaugų teikimą ( geba analizuoti lankytojų pageidavimus ir skundus).
Organizuoti turizmo informacijos teikimą (geba rinkti, kaupti ir teikti informaciją apie paslaugas, lankomus objektus ir vietoves).
Organizuoti kaimo turizmą
Efektyviai komunikuoti su įmonės darbuotojais (geba spręsti konfliktines situacijas).
Vertinti teikiamų paslaugų kokybės svarbą, formuojant turizmo įmonės įvaizdį
Geba organizuoti svečių laisvalaikį viešbutyje

Tyrimo metodai –literatūros analizė ir anketinė apklausa. Literatūrinė analizė (straipsniai spaudoje, internete, knygos) padėjo apžvelgti rekreacinius išteklius Šventosios upės pakrantėse. Anketinės apklausos metodas padėjo ištirti kas turistus labiausiai traukia prie Šventosios, ko jie pasigenda poilsiaudami ir kaip galima būtų geriau patenkinti jų poreikius.
Tyrimo charakteristika. Anketinė apklausa atlikta Utenos apskrityje, apklausiant poilsiaujančius prie Šventosios upės, bei atsitiktinius žmones. Tyrimas vyko nuo 2003 m. birželio 05 d., iki 2003 m. rugpjūčio 05 d. Tyrime dalyvavo įvairaus amžiaus respondentai. Anketoje buvo pateikti klausimai, kurie padėtų išsiaiškinti apklaustųjų nuomonę apie rekreacines galimybes šventosios upės pakrantėse.
Darbo praktinis reikšmingumas ir pritaikymo galimybės. Reikia pažymėti, kad literatūros (straipsnių spaudoje, internete) apie Šventosios upės ir jos pakrančių rekreacinio naudojimo galimybes, nėra. Esanti informacija yra padrika, nesusisteminta. Darbo autorės nuomone, baigiamasis darbas gali pasitarnauti turizmo informacijos centrams, o apie problemas, su kuriomis dažniausiai susiduria poilsiautojai, reikėtų pranešti savivaldybių tarnyboms, suinteresuotoms turizmo plėtra. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-01
DalykasTurizmo diplominis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis55 puslapiai 
Literatūros šaltiniai21
Dydis163.69 KB
Autoriusjurgita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sventosios upes rekreacinis potencialas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-03-26 IP: 88.222.17.192
    stelazecijus sako

    sitas gerulis darbas.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą