Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Malūnų pritaikymas Panevėžio apskrities turizmo plėtrai

Malūnų pritaikymas Panevėžio apskrities turizmo plėtrai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344
Aprašymas

Kultūrinio turizmo apibūdinimas: Kultūrinio turizmo vieta turizmo klasifikacijoje; Kultūrinio turizmo reikšmė ir poveikis; Kultūrinio turizmo produktai; Kultūrinio turizmo forma - malūnai. Informacinių priemonių panaudojimo kultūrinio turizmo plėtrai Panevėžio apskrityje analizė: Informacijos sklaidos priemonės. Malūnų tinklo Panevėžio apskrityje formavimosi kontekstas: Kultūros paveldo objektai Panevėžio apskrityje; Panevėžio apskrities malūnų charakteristika. Panevėžio apskrities pritaikymo kultūrinio turizmo plėtrai tyrimas analizė: Tyrimo metodologijos parinkimas; Anketinio tyrimo duomenų analizė ir rezultatų apibendrinimas. Išvados. Pasiūlymai.

Ištrauka

Žodis "turizmas" (pranc. Tourisme) reiškia keliavimą iš vienos vietovės į kitą laisvalaikiu. Tai viena efektyviausių žmogaus rekreacinių poreikių tenkinimo priemonių. Turizmo prigimtis sietina su rekreacinių poreikių tenkinimu ir noru pažinti aplinką, gauti naujus potyrius, tai gamtinis, kultūrinis, socialinis ir politinis reiškinys. Turizmo prigimtis gali būti grindžiama įvairiais aspektais. Tai procesas, kuriam būdinga:
Kelionės, kai patiriamas malonumas matant naujus, įdomius, gražius vaizdus, kraštovaizdžius, susipažįstama su kitų šalių ir vietovių žmonių kultūra, gyvenimu, istorija, tradicijomis, architektūra.
Nuotykiai, kai patiriamos teigiamos emocijos, stiprinama valia ir fizinės galios, patikrinamos žmogaus galimybės ekstremaliomis sąlygomis, siekiami nepasiekti objektai ar viršūnės.
Žmonių poveikis gamtinei, kultūrinei, socialinei, politinei ir ekonominei aplinkai, ekologinei būklei.
Tai galimybė gerinti aplinką, įrengti parkus, sutvarkyti kelius, pagyvinti ekonomiką, mažinti bedarbystę, išsaugoti ir stiprinti miesto kultūrinį identitetą.
Daugeliui pasaulio žmonių tai verslas, darbo ir pajamų šaltinis, o valstybėms – biudžeto papildymas ar krašto ekonominės gerovės palaikymo galimybė.
Ūkinės veiklos sritis, apimanti pramonę, žemės ūkio transportą, energetiką, miškų ir vandenų ūkį, pramogų verslą, svetingumo verslą, maitinimą, tarpininkavimą ir kt.
Rekreacinės veiklos, o kartu ir žmogaus gyvenamosios veiklos sudedamoji dalis: keliaujant atgaunamos jėgos, sportuojama, bendraujama, gydomasi, pramogaujama.
Turizmo sąvoka, kitusi per šimtmečius, neturi vieningai pripažintos išraiškos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-07-25
DalykasTurizmo diplominis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis42 puslapiai 
Literatūros šaltiniai25
Dydis698.47 KB
AutoriusVylandas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Malunu pritaikymas Panevezio apskrities turizmo pletrai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą