Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Rekreacijos ir turizmo raida

Rekreacijos ir turizmo raida

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Rekreacija. Turizmo ir rekreacijos istorinio vystymosi tendencijos XIX amžiaus pabaigoje XX amžiaus pirmojoje pusėje. Rekreacijos ir turizmo istorinė raida iki ir po I-ojo Pasaulinio karo. Rekreacijos ir turizmo vystymosi raida po II-ojo Pasaulinio karo. Viešojo maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų raida analizuojamuoju periodu. Istorija. Išvados.

Ištrauka

Žodis "turizmas" (prancūziškai Tourizme) reiškia keliavimą iš vienos vietovės į kitą laisvalaikiu. Šio žodžio atsiradimas sietinas su rekreacinių poreikių tenkinimu ir noru pažinti aplinką. Turizmas, tai procesas kuriam būdinga: kelionės – kurių metu patiriamas malonumas matant naujus, įdomius, gražius vaizdus, susipažįstama su kitų šalių ir vietovių žmonių kultūra, gyvenimu, istorija, tradicijomis; nuotykiai – kai patiriamos teigiamos emocijos, patikrinamos žmogaus galimybės ekstremaliomis sąlygomis, siekiami nepasiekiami objektai ir viršūnės; daugeliui pasaulio žmonių tai verslas, darbo ir pajamų šaltinis, o valstybėms – biudžeto papildymas ar krašto ekonominės gerovės kėlimas; tai galimybė įrengti parkus, sutvarkyti kelius, mažinti bedarbystę; ūkinė veiklos sritis, apimanti pramonę, žemės ūkį, transportą, energetiką, pramogų verslą, maitinimą, tarpininkavimą ir kt.; rekreacinės veiklos – keliaujant atgaunamos jėgos, sportuojama, bendraujama, gydomasi, pramogaujama.
Tačiau šiame darbe realizuosiu turizmą kaip verslo srities ar jo įnašą į bendrą šalies ekonomiką.
Šio darbo tikslas – paanalizuoti rekreacijos ir turizmo raidą.
Darbo uždaviniai:
1. Pateikti turizmo raidos periodizaciją.
2. Aptarti turizmo ir rekreacijos raidą pasaulyje.
Darbo metodai:
1. Mokslinės literatūros analizė.
2. Internete publikuotų straipsnių aptarimas.

2005 10 26 Generalinės miškų urėdijos "Rekreacinių objektų miškuose pritaikymas neįgaliųjų reikmėms" pristatytas Vidaus reikalų ministerijos konkursui "Gerosios patirties pavyzdžiai" ir pripažintas geriausiu gerosios patirties pavyzdžiu.
Kasmet Lietuvos miškų urėdijos skiria didelę dalį savo lėšų, energijos ir išmonės rekreacinės miško infrastruktūros kūrimui, tobulinimui, atnaujinimui ir priežiūrai.
Miškų urėdijos 2004 – 2005 m įrengė ir atnaujino daugiau kaip 800 rekreacinių objektų.
2005-03-21
2004 metais Generalinė miškų urėdija kartu su Lietuvos miškininkų sąjunga organizavo valstybiniuose miškuose esančių ir miškų urėdijoms priklausančių rekreacinių objektų apžiūras. Jų tikslai - pagerinti rekreacinės infrastruktūros miškuose plėtrą, tvarkymą ir priežiūrą, skatinti rekreacinių objektų įvairovę ir kokybę bei stiprinti miškininkų ryšius su visuomene, tenkinant jos rekreacinius poreikius, švietėjiškas ir pažintines reikmes.
Balandžio – gegužės mėnesiais regioninės komisijos (Kretingos, Kuršėnų, Panevėžio, Rokiškio, Jurbarko, Dubravos, Jonavos, Trakų ir Alytaus) atliko miškų urėdijų rekreacinių objektų vertinimą devyniuose regionuose. Liepos mėnesį respublikinei apžiūrai pasiūlytus objektus respublikinė komisija, dalyvaujant miškų urėdijų, girininkijų, valstybinių parkų atstovams, įvertino natūroje ir išaiškino nugalėtojus respublikos mastu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-24
DalykasTurizmo kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis33.9 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaGargždų "Minijos" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rekreacijos ir turizmo raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Gargždų "Minijos" vidurinė mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą