Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Turizmo verslas ir mokesčiai

Turizmo verslas ir mokesčiai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Turizmo sąvoka. Turizmo definicija ir klasifikacija. Turizmas kaip santykinai savarankiška sistema. Lietuvos turizmo verslas. Lietuvos turizmo esama būklė. Kelionių paslaugų teikimo paslaugos. kelionių agentai. Kelionių agentūros. Kelionių paslaugų paketų sudarymas. Skatinimo bendrovės. Kelionių paslaugų rinka. Rinka ir jos tyrimas. Kelionių paslaugų rinkos pusiausvyra. Marketingo komplekso ypatumai turizmo versle. Turizmo produktas ir jo tobulinimas.

Ištrauka

Mano kursinio darbo tema yra ,, Turizmo verslas ir mokesčiai". Šią temą pasirinkau, nes su šia specialybe noriu susieti savo ateitį.Todėl mano noras ir tikslas yra:
• Išsiaiškinti kokia yra turizmo sistema;
• Koks yra turizmo verslas;
• Išsiaiškinti marketingo komplekso ypatumus tuerizmo versle.
• Koks yra Europos turizmo vaidmuo pasaulinėje turizmo rinkoje;
• Išsianalizuoti Lietuvos turizmo išvystymo lygį Europos Sąjungos ir Vidurio ir Rytų Europos valstybių kontekste;
• Kokie yra
• Kokie yra turizmo versle mokesciai.
Tikslo realizavimui keliami tokie uždaviniai:
• Atskleisti turizmo sistemą;
• Atskleisti turizmo išsivystimo lygį Europoje;
• Atskleisti Lietuvos turizmo išsivystimo lygį;
• Atlikti Lietuvos ir ES bei VRE šalių kandidačių pagrindinių turizmo rodiklių lyginamąją analizę;
• Atskleisti mokesčius.
Šiuos savo tikslus bandysiu išdėstyti savo kursinio darbo eigoje.

Žodis ,,turizmas" kilęs iš lotynų kalbos ( "turn" –sukimas), reiškiantis kelionę iš vienos vietovės į kitą, tačiau grįžtant į pirmąją.
Turizmas gali būti vertinamas kaip socialinis reiškinys. Individas, patyręs tam tikrą malonumą kelionėje, dalijasi įspūdžiais su kitais žmonėmis.Be to, lankytojas, atvykęs į naują vietovę, susitinka ir gali bendrauti tiek su vietiniais gyventojais, tiek su kitais turistais.Trumplaikė pažintis gali peraugti į ilgalaikį bendrvimą.
Turizmas turi ir kultūrinę reikšmę, nes keliaudami žmonės susipažįsta su kitų tautų kultūra, tradicijomis, papročiais, gyvenimo būdu ir lygiu.
Turizmas gali būti suprantamas kaip ir geografinis reiškinys, nes žmonės keliauja iš savo gyvenamosios vietos po šalį arba užsienįLankomos vietos pasižymi gražiais peizažais, istoriniais ir kultūriniais paminklais bei savita tautos kultūra.
Turizmas vertinamas kaip išteklių šaltinis. Iš turistinės veiklos gaunamos pajamos, kurių dalis skiriama keliautojų lankomai vietovei puoselėti, unikaliems gamtovaizdžiams ižsaugoti, komunikacijų tnklui plėsti.
Todėl plėtojant kelionių industriją būtina įvertinti ekonominę naudą, kurią teikia tam kraštui turizmas, antra vertus. Žalą bei nuostolius, kuriuos patiria vietovė.Čia verslo pajamos turi būti derinamos su krašto, vietovės interesais.Todėl daugelyje šalių turizmas yra kontroliuojamas.Taigi turizmas šaliai teikia ne tik išteklių, bet kartu daro žalą gamtai, aplinkai, sukelia ekologinių problemų.
Daugeliui žmonių turizmas yra verslas, užtikrinantis užimtumą ir pajamų šaltinį. Verslininkai suinteresuoti turistinės veiklos pletote. Pginigai, skirti šiam reikalui, daro apyvartą, greičiau negu pramonės šakose. Tačiau, turizmo verslas labai neasaugotas nuo tokių išorinių veiksnių, kaip politinis nestabilumas, terorizmas užsieniošalyse, stichinės nelaimės, epidemijos, metereologinės sąlygos ir kt.Dėl šių veiksnių sumažėj a keliautojų srautaiį pavojingas zonas ir staiga padaugėja turistų į alternatyvias paskirties vietas. Turizmas- rizikinga veiklos sfera, galinti duoti ir pelno, ir nuostolių.
Atsižvelgiant į turizmo, kaip ūkio veiklos, sudėtingumą, daug dėmesio skiriama vadovų kvalifkacijai. Sudaromos pažangios tarnautojų apmokymo programos, organizuojami seminarai, konferencijos ir kt., sudaromos sąlygos gauti informacijos.
Turizmo firmos suinteresuotos tokiais moksliniais tyrimais, kurie padeda efektyvinti verslą, mažinto rizioką bei netikrumą, gerinti veiklą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-15
DalykasTurizmo kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis20.34 KB
AutoriusJolita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Turizmo verslas ir mokesciai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą