Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Specifiniai suvenyrai simbolizuojantys tą kraštą

Specifiniai suvenyrai simbolizuojantys tą kraštą

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Lietuva. Olimpiniai žiedai. Estija. Olandija. Europos simbolis. Lenkija. Suomija. Italija. Austrija. Prancūzija. Išvados.

Ištrauka

Daugybė žmonių vienodai interpretuoja plačiai vartojamus, gerai pažįstamus simbolius. Kryžius, svastika, pentagrama – visi pažįstame šiuos simbolius ir manome, kad žinome, ką jie reiškia. Tačiau šis žinojimas toli gražu ne visada teisingas. Simbolių ištakos siekia seniausius laikus, jų reikšmė kito bėgant amžiams. Tas pats simbolis šiandien rieškia ne tą patį, ką reiškė prieš kelis šimtmečius.
Simbolių yra daugybė, ir toli gražu ne visus galima paaiškinti ir suprasti. Mes juos sutinkame kasdien, jie yra tarsi slapti pranešimai, formuojantys mūsų požiūrį į tam tikrus žmones ir jų grupes, religijas ar organizacijas. Juose slypi dar daug paslapčių. Kada nors bus atskleistos ir jos.
Kiekviena šalis, kiekvienas miestas turi savo istoriją, labiausiai turistų mėgstamas ir lankomas vietas. Taip pat kiekviena šalis turi savo istoriją, kultūrą, simbolius, kurie būdingi tik konkrečiai šaliai, miestui.
Šio darbo tikslas – pristatyti kai kurių šalių žinomas vietas, simbolius, refrezentuojančius vieną ar kitą šalį ir pateikti svarbiausias išvadas.
Kaip tik dėl gintaro pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose buvo paminėtos baltų (aisčių) gentys. Bangų išmetamo gintaro grožis žadino žmonių vaizduotę. Pasak legendos, gintaras – tai jūros deivės Jūratės sudaužytos pilies liekanos. Taip galingasis Perkūnas ją nubaudęs už meilę paprastam žvejui Kastyčiui. Kitaip gintaro atsiradimą aiškina mokslininkai. Manoma, kad prieš 50 – 60 mln. metų pietinėje Skandinavijoje ir dabartinės Baltijos vietoje plytėjusiuose paatogrąžių miškuose augo sakingos pušys. Klimatui atšilus, jų sakai ėmė tekėti ant žemės, maišėsi su ja, kietėjo ir ilgainiui tapo tuo, ką vadiname gintaru. Vėliau šiuos telkinius išplovė upės ir suklostė savo deltose. Taip susidarė didžiulis gintaro telkinys Sembos pusiasalyje. Dalį suneštų gintarų išsklaidė jūros srovės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-12
DalykasTurizmo referatas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis215.36 KB
Autoriusrasa
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Specifiniai suvenyrai simbolizuojantys ta krasta [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą