Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Lietuvos kraštovaizdžių turistinis įvertinimas ir turizmo infrastruktūra

Lietuvos kraštovaizdžių turistinis įvertinimas ir turizmo infrastruktūra

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslai, uždaviniai. Darbo metodika. Lietuvos kraštovaizdžio analizė. Kraštovaizdžio samprata ir skirstymas. Lietuvos kraštovaizdžiai. Lietuvos žemėvaizdžių tipų paplitimas. Pajūrio lygumos. Molingosios lygumos. Smėlingosios lygumos. Kalvotos moreninės lygumos. Upių slėniai. Žemėvaizdžių plotai. Lietuvos turizmo infrastruktūra. Pagrindinis priemonės tikslas ir uždaviniai. Trumpa turizmo informacijos centrų lankomumo apžvalga 2006 m. sausio - rugsėjo mėn. Remiamos veiklos sritys. Kraštovaizdžio turistinis įvertinimas. Kelių tinklas kraštovaizdyje. Išvados.

Ištrauka

Žmogus siekia gyvenimo pilnumos, o ją suteikia tik visapusiškas jo pažinimas. Šiuolaikinė civilizacija yra sukaupusi milžiniškus žinių apie pasaulį fondus: bibliotekas, fonotekas... Neiškeldamas kojos iš kambario, žmogus gali pasisemti koncentruotų žinių ir vaizdų apie toliausius Žemės - ir jau ne tik Žemės — kampelius. Bet juk tai nenumaldo jo noro pajusti pasaulį pačiam, prisiliesti prie gaivalingo jo pulso, jausti Arktikos šaltį ir Karakumų karšti vėjelio alsavimą ir viesulo jėgą rasos žėrėjimą ir ledynų spindėsi tundros tylą ir kalnų upių gurnėjimą... Įgimtas noras pažinti ne tik atveria žmogui pasauli bet dar labiau — žmogų pačiam sau. Todėl kelionės nėra vien laisvalaikio praleidimo būdas, tuščia pramoga: dažnai jos tampa neįkainojamos ir niekuo nepakeičiama gyvenimo mokykla.
Meilę gamtai geriausiai ugdo betarpiškas prisilietimas prie jos -kartais ir žiaurios - paslapčių ir didybės. Kad ir kiek žmogus, nugalėdamas gamtą bepatirtų sunkumų visada jis atsigręžęs į ją ir jausmų pasauliu, kurio diapazonas platus, jame užtenka vietos suvokimui bei gėrėjimuisi ramios lygumų upelės Mūšos srovenimu, pavasarį kvepiančiais arimais palei Šventąją tvyrančią kaitrą virš lubinais ir viržiais apsipylusių Dzūkijos girių laukymių.
Ne tik žmogus keičia gamtą bet ir bendravimas su gamta keičia žmogų. Kelionėse pasisemti įspūdžiai, žinios yra dažnai tik išorinė vertybių pusė. Vidinė, gilesnioji, yra ne taip lengvai pasveriama ir suvokiama. Žinios žmogaus dar nedaro asmenybe. Mokėjimas suvokti, jausti, pažinti ir įveikti supantį gamtos pasaulį išmoko žmogų teisingai orientuotis savo viduje, sverti ir vertinti kitų žmonių dvasines savybes. Kelionėse jos išryškėja, nes kelionės - tai ne vien gražūs saulėlydžiai prie laužo, gitara ir dainos. Tai kuprinės diržų nuveržti pečiai, ir prakaito druska, ir išretintas aukštikalnių oras, ir šaltos, klastingos kalnų upės. Kelionėse išbandoma ir užgrūdinama fizinė ištvermė. Bet dar dažniau kelionėse išbandoma - ir užgrūdinama — dvasinė ištvermė, žmogaus vidinių vertybių visuma.
Juozas Vaitkus

DARBO TIKSLAI, UŽDAVINIAI
1. Išanalizuoti Lietuvos kraštovaizdį
2. Išsiaiškinti kraštovaizdžio sampratą
3. Apžvelgti Lietuvos turistines galimybes ir jos infrastruktūra
4. Įvertinti turistinį kraštovaizdį
5. Pateikti darbo rezultatus, išvadas ir apibendrinimus

1.2 TIKSLAI

Įvertinti Lietuvos kraštovaizdį turistiniu atžvilgiu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTurizmo kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis5.09 MB
AutoriusLoreta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. Rimantas Krupickas
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos krastovaizdziu turistinis ivertinimas ir turizmo infrastruktura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Doc. Rimantas Krupickas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą