Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Kaimo turizmo situacija Lietuvoje ir jo plėtros galimybės

Kaimo turizmo situacija Lietuvoje ir jo plėtros galimybės

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Kaimo sodybos steigimo esmė. Kaimo sodybos paslaugų rinkotvarkos aspektai. Situacija rinkoje. Ekonominis pagrindimas. Investicijos ir jų atsipirkimas. Paslaugos konkurencingumo aspektai. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Kaimo turizmas Lietuvos kaimo vietovėse – besiplėtojanti turizmo rūšis. 1998 metais priimtame Turizmo įstatime kaimo turizmas įteisinamas kaip viena iš turistų apgyvendinimo formų, parengtoje Nacionalinio turizmo plėtojimo programoje ir Lietuvos kaimo turizmo vystymo programoje numatomos pagrindinės kaimo turizmo plėtros kryptys bei strategijos. Lietuvos Respublikos turizmo įstatyme nėra išskirta ir apibūdinta kaimo turizmo sąvoka. Vadinasi, tai yra viena iš turizmo verslo veiklų, tik susieta su kaimo vietovėse gyvenančiais paslaugų tiekėjais ir rekreacinėmis teritorijomis.
Tai, kas Turizmo įstatyme vadinama kaimo turizmu – apgyvendinimo paslauga – yra poilsis kaime. Turizmo įstatymo 18 straipsnis reglamentuoja vienos iš attostogų rūšies – atostogų kaime - organizavimą. Šiai turizmo rūšiai plėtoti svarbiausi rekreaciniai ištekliai yra klimatinės sąlygos, gamtinė aplinka, poilsio vietos – sodybos kaime – aplinka ir sutvarkymo lygis, bendravimo tarp sodybos šeimininkų ir svečių lygis, psichologinis mikroklimatas.
Kaimo turizmas savo ekonomine prigimtimi priskirtas paslaugų ūkiui. Pagrindinės kaimo turizmo verslo sudedamosios dalys yra kaimo gyvenimo būdas ir aplinka, turistams siūlomos pramogos, teikiamos apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos.
Kaimo turizmas apima visas turizmo rūšis, susietas su kaimo aplinkos pažinimu ir poilsiu joje. Kaimo turizmo esmę sudaro poilsio paslaugų kaip prekės visuma. Šių paslaugų įvairovė susijusi ne tik su konkrečios sodybos šeimininko nuosavų išteklių panaudojimo, bet ir su visa kaimo infrastruktūra bei socialine aplinka. Kaimo turizmą šios veiklos organizatorių požiūriu galima vertinti kaip poilsiautojams teikiamų poilsio paslaugų ir prekių visumą. Vartotojo – poilsiautojo požiūriu, kiamo turizmas yra poilsio paslauga, kurios tikslas - "nusipirkti" kuo daugiau teigiamų emocijų ( Hofmann, 1997).
Kaimo turizmas – tai ištisa poilsio paslaugų sistema. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-17
DalykasTurizmo referatas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis42.4 KB
Autoriusausra
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kaimo turizmo situacija Lietuvoje ir jo pletros galimybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą