Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Klaipėdos miesto šiaurinės dalies nuo H. Manto gatvės viaduko rekreacinių išteklių apžvalga ir įvertinimas

Klaipėdos miesto šiaurinės dalies nuo H. Manto gatvės viaduko rekreacinių išteklių apžvalga ir įvertinimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Esamos situacijos analizė. Bendra Klaipėdos miesto šiaurinės dalies nuo H. Manto gatvės viaduko gamtinių rekreacinių išteklių analizė ir įvertinimas. Klimatas. Krituliai. Gamtiniai ištekliai. Saugomos teritorijos ir gamtos paminklai. Klaipėdos miesto šiaurinės dalies pramoninių įmonių įtaka miesto gamtiniam karkasui. Klaipėdos miesto šiaurinės dalies kultūriniai ištekliai. Klaipėdos miesto šiaurinės dalies socialiniai ištekliai. Klaipėdos miesto šiaurinės dalies teikiamų apgyvendinimo, maitinimo įstaigų ir infrastruktūros analizė. Kraštovaizdžio vertinimas. Gamtinis karkasas. Kelias. Mazgas. Mikrorajonas (gamtinis, urbanistinis). Riba. Terpė. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (11).

Ištrauka

Klaipėda – trečiasis pagal dydį Lietuvos miestas, Kuršių marių ir Baltijos jūros susiliejimo vietoje su stambiu neužšąlančiu jūrų uostu. Miestas yra Klaipėdos apskrities centras, turi atskiros savivaldybės statusą, jame randasi Kuršių nerijos nac. parko ir Pajūrio regioninio parko direkcijos.
Klaipedos mieste yra labia daug turistams įdomių vietų, objektų, todėl turizmo paslaugų vystymas šiame mieste yra vienas aktualesnių šaltinių miesto ekonominei ir socialinei plėtrai. Kasmet miestą aplanko šimtai tūkstančių poilsiautojų iš įvairių Lietuvos vietų ir kaimininių šalių. Patogi Klaipedos miesto fizinė – geografinė padietis susisiekimo atžvilgių ir gerai išvistyta miesto infrostruktūra teikia papildoma privaluma, kadangi iš čia yra labia patogų keliauti Šiaurės-Pietų ir Rytų-Vakarų kriptymis.

Kadangi didžiausia rekreacinį potencialą šiaurinėje miesto dalyje turi Baltijos jūra ir jos papludimiai, šiai zonai išanalizuoti buvo skirta didžiausia dalis atliktų tyrimų.
Remiantis turistinio potencialo sklaida Lietuvos teritorijoje bei turistinių srautų pasiskirstymu svarbiausiu ir populiariausiu regionu buvo ir lieka pajūris, todėl šiai zonai skirta nemaža dalis tiriamųjų darbų. Nepaisant trumpos kranto linijos (99km), Lietuvos pajūris pritraukia labia daug poilsiautojų iš kaimininių šalių (Lenkija, Latvija, Vokietija ir kt.). Tinkamai panaudojus miesto gamtynius, rekreacinius išteklius artymoje ateityje Klaipedos miestas gali tapti didžiausią rekreacinį potencialą turinčių arelų šalyje.
Šiaurinėje miesto dalyje labiausiai poilsiautojus pritraukia Poilsio parkas, parkiniai miškai esantys už H.Manto ir P.Lideikio gatvių sankryžos, Baltijos jūra su savo papludimiais ir Pajūrio regioninio parko vertybės. Čia kiekvieną vasarą atvyksta daug poilsiautojų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio valstybių. Klaipėdai, kaip jūriniam miestui yra labia aktualų vystyti jūrų transporto infrastruktūros sistemą. Klaipėdos uoste yra įrengtas kruizinių laivų terminalas, kasmet sulaukiantis vis daugiaukruizinių laivų. Miesto fizinė – geografinė padietis Baltijos regione yra labia patogi. Klaipėdos jūrų uostas niekad neužšąla, todėl jis atlieka svarbų vaidmenį kaip tranzitinis uostas esantis visai netoli kitų Baltijos jūros uostų Rygos ir Karaliaučiaus srytyje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-08
DalykasTurizmo kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis4.27 MB
AutoriusKonstantin
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDr. doc. P. Grecevičius
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasGamtos ir matematikos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rekreaciniu istekliu apzvalga ir ivertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Dr. doc. P. Grecevičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą