Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Lietuvos ir Latvijos turistinės infrastruktūros ir išteklių palyginimas

Lietuvos ir Latvijos turistinės infrastruktūros ir išteklių palyginimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Turizmo ištekliai. Lietuvos turizmo ištekliai. Rekreaciniai turizmo ištekliai. Lietuvos specialaus (dalykinio) intereso objektai. Latvijos turizmo ištekliai. Rekreaciniai turizmo ištekliai. Latvijos specialaus (dalykinio) intereso objektai. Turizmo infrastruktūra. Lietuvos turizmo infrastruktūra. Latvijos turizmo infrastruktūra. Turizmo infrastruktūros ir išteklių palyginimas. Priedai (2).

Ištrauka

Lietuva ir Latvija yra dvi kaimyninės valstybės, įsikūrusios ne tik panašioje geografinėje aplinkoje, tačiau ir turinčios panašius papročius, tradicijas. Šiose valstybėse ypatingą vaidmenį vis dar vaidina gyvoji tradicija: liaudies dainų dainavimas, tautinių drabužių nešiojimas, įvairių amatų išsaugojimas. Šios vertybės ne tik garsina valstybes, bet ir padeda pritraukti čia gausybę turistų.
Pastaruoju metu niekas neabejoja, kad Baltijos šalys sparčiai pažengė į priekį – tuo gali įsitikinti ir turistai, kurių į šias šalis plūsta nepaliaujamas srautas. Čia jiems yra į ką pažiūrėti, tačiau iš tiesų mūsų kraštų gamta ir istorija įdomi buvo visą laiką, tik dabar jos kiek kitaip pateiktos, visiems tapo malonios lankyti. Tačiau turistų srauto didėjimą lemia ne tik turizmo išteklių gausa, jam reikalinga ir gerai išvystyta turizmo infrastruktūra.
Vystant turizmo infrastruktūrą siekiama informuoti turistus apie lankytinas vietas, tobulinti susisiekimą bei kurti įvairių klasių maitinimo ir apgyvendinimo įstaigas turistiniuose regionuose. Tiek Lietuvoje, tiek ir Latvijoje turizmo infrastruktūra yra nuolat plėtojama, siekiama į šias šalis pritraukti kuo daugiau užsienio turistų. Tačiau šiame darbe stengsiuosi detaliai išnagrinėti ne tik esminius Lietuvos ir Latvijos turizmo infrastruktūros ypatumus, bet ir aprašyti abiejų šalių turizmo išteklius – turistinės traukos objektus.

Turizmo ištekliai tai turistinį interesą turintys objektai ar vietovės. Turizmo išteklius sudaro rekreaciniai ištekliai ir specialaus (dalykinio) intereso objektai: pramogų centrai, konferencijų centrai, parodų centrai, muziejai, galerijos ir kiti turistinės traukos objektai.
Rekreaciniams ištekliams priskiriama:
1. gamtos ištekliai (miškai, gyvenamųjų vietovių želdynai, vandens telkiniai ir jų pakrantės, tinkamos arba galimos pritaikyti žmonių poilsiui ir pramogoms, mineralinio vandens ir gydomojo purvo telkiniai, gamtos paveldo objektai);
2. kultūros paveldo objektai (nekilnojamosios kultūros vertybės);
3. turizmo paslaugų ir poilsio infrastruktūros pastatai bei objektai, esantys kurortuose ir kurortinėse teritorijose, rekreacinėse ir saugomose teritorijose, taip pat turistinės trasos, apžvalgos aikštelės, kitos rekreacijai skirtos teritorijos.
Rekreacinėms teritorijoms priskiriamos teritorijos, pasižyminčios rekreaciniais ištekliais, taip pat teritorijos, turinčios turizmo paslaugų arba poilsio infrastruktūrą. Rekreacinėse teritorijose prioritetas skiriamas poilsio ir turizmo veiklai.
Detaliaisiais ar specialiaisiais teritorijų planais suformuotose rekreacinėse teritorijose gali būti statomi turizmo paslaugų, poilsio bei reabilitacinės infrastruktūros statiniai: apgyvendinimo, pramogų ir gydyklų statiniai bei įranga, turistinių trasų, stovyklaviečių, gyvenamųjų vietovių parkų, paplūdimių ir prieplaukų bei informavimo įranga.
Rekreacinių išteklių naudotojais visuomenės ir verslo tikslais gali būti fiziniai ir juridiniai asmenys, teikiantys poilsio, reabilitacines ir turizmo paslaugas. Visuomenės lankymui ar poilsio veiklai naudojamose rekreacinėse teritorijose (paplūdimiuose, gyvenamųjų vietovių parkuose, stovyklavietėse, apžvalgos aikštelėse, turistinėse trasose, kitose poilsio vietose) privalo būti stacionari ar laikina įranga higienos poreikiams tenkinti ir atliekoms surinkti, taip pat teritorijos lankymui skirta informacija ir infrastruktūra (takai, poilsio aikštelės ir įrengimai).
Rekreacinėse teritorijose bei valstybinių parkų rekreacinėse, ūkinėse zonose yra skatinama veikla, susijusi su turizmo ir poilsio infrastruktūros plėtra ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-02
DalykasTurizmo kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai20
Dydis3.36 MB
Autoriusjustinsv
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. D. Prakapienė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos ir Latvijos turistines infrastrukturos ir istekliu palyginimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • doc. dr. D. Prakapienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą