Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Vietinis turizmas Lietuvoje

Vietinis turizmas Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Kursinis darbas ir PowerPoint pristatymas. Įvadas. Darbo tikslas, uždaviniai, tyrimo objektas, ankstesnių tyrimų analizė. Tyrimo objektas, darbo tikslas ir uždaviniai. Darbo metodai. Pagrindinės darbe vartojamos sąvokos. Ankstesnių šaltinių susijusių su nagrinėjama tema "Vietinis turizmas Lietuvoje", apžvalga. Vietinis turizmas Lietuvoje. Lietuvos vietinių vienadienių lankytojų ir vietinių turistų kelionių skaičius. Lietuvos vietinių vienadienių lankytojų ir vietinių turistų kelionių skaičius pagal išvykimo apskritis. Lietuvos vietinių vienadienių lankytojų ir vietinių turistų kelionių skaičius pagal atvykimo apskritis. Vietinių vienadienių lankytojų ir turistų kelionių pasiskirstymas pagal tikslus. Vietinių vienadienių lankytojų ir turistų kelionių pasiskirstymas pagal tikslus išvykimo apskrityse. Vietinių vienadienių lankytojų ir turistų kelionių pasiskirstymas pagal tikslus atvykimo apskrityse. Vietinių turistų populiariausi apgyvendinimo tipai. Išvados. Anotacija. Summary. Darbas iliustruotas paveikslėliais. PowerPoint pristatymas (10 skaidrių).

Ištrauka

Turizmas kaip ūkio šaka yra viena iš perspektyviausių daugeliui šalių. Turizmas gali
būti pagrindine ūkinės veiklos sritimi ir pajamų šaltiniu. Tai ekonominė veikla, kuri leidžia išnaudoti esamus turizmo išteklius ir sukurti naujas darbo vietas.
Kaip verslas, duodantis pelną, turizmas susikūrė XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje. Pirmiausiai tai ekonomikos vystymasis, pragyvenimo lygio kilimas. Didėjanti koncentracija miestuose, triukšminga miesto aplinka, spartus gyvenimo ritmas skatina poreikį pabūti gamtoje, pailsėti, atsipalaiduoti nuo nervinės įtampos bei kasdieninių rūpesčių, pataisyti sveikatą, atgauti jėgas.
Vietinis turizmas, apima šalies gyventojus, keliaujančius savo gyvenamoje šalyje. Šią turizmo formą svarbu labiau plėtoti, nes šios turizmo kategorijos gerinimas ir jos populiarinimas turi didelę įtaką vietinių gyventojų poilsiui, nuo kurio labai priklauso ir šalies darbo jėgos kokybiniai rodikliai, o nuo pastarųjų ir šalies ekonomika, taigi šios turizmo rūšies plėtra yra labai svarbi šaliai. Žinoma, vietinis turizmas turi mažesnę įtaką šalies ekonomikai, kadangi pinigai gaunami iš vietinių žmonių, kai tuo tarpu iš tarptautinio turizmo gaunami papildomi pinigai, kurie netiesioginiu būdu papildo šalies biudžetą.
Vietinis turizmas mūsų šalyje kasmet vis populiarėja, tai reiškia, kad gyventojai vis mieliau renkasi poilsį savo gimtojoje šalyje, negu išleidžia keleriopai didesnes sumas kelionėms po užsienį. Lietuviai vis labiau ima vertinti tai ka turi – tai gausybė žalumos, nepakartojami kraštovaizdžiai, neįkainojami kultūros kultūros paveldo objektai. Žinoma, vietinio turizmo plėtotę skatina ir geresnė kelių infrastruktūra, kylantis gyventojų apsirūpinimas nuosavu transportu, pragyvenimo lygio augimas bei perkamosios galios didėjimas, gebėjimas racionaliau planuoti savo laisvalaikį, turiningai praleisti atostogas taip pat turi didelę įtaką vietinio turizmo vystymuisi.
Vietinį turizmą vis labiau populiarina įvairios šalies organizacijos, miestų ir rajonų turizmo informacijos centrai. Jie pateikia gausybę informacijos apie maršrutus po Lietuvos regionus, miestus ir miestelius, žygius dviračiais, baidarėmis ar plaustais, kaimo turizmo sodybas bei kulinarinio paveldo objektus.
Šis darbas svarbus tuo, jog vietinio turizmo būklė Lietuvoje išties yra mažai tyrinėta. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-06-01
DalykasTurizmo kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis895.8 KB
AutoriusIneta
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasM. Eidukevičienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vietinis turizmas Lietuvoje [speros.lt].doc
Microsoft PowerPoint Kursinis darbo PowerPoint pristatymas [speros.lt].ppt
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • M. Eidukevičienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą