Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Kasmetinės Šiaulių šventės patrauklumas dalyvių atžvilgiu: "Šiaulių dienos 2008"

Kasmetinės Šiaulių šventės patrauklumas dalyvių atžvilgiu: "Šiaulių dienos 2008"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Kasmetinės Šiaulių šventės "Šiaulių dienos 2008" patrauklumas dalyvių atžvilgiu. Įvadas. Tikslas – išsiaiškinti kasmetinės Šiaulių šventės "Šiaulių dienos 2008" patrauklumą dalyvių atžvilgiu. Rekreacijos esmė. Rekreacijos sąvoka. Rekreacijos rūšys. Renginių organizavimo ypatumai. Renginių klasifikavimas. Šventės "Šiaulių dienos 2008" patrauklumas respondentų požiūriu. Tyrimo metodika. Dalyvių nuomonė. Priedas (anketa).

Ištrauka

Šiuolaikinėje visuomenėje žmonės yra labai užimti, todėl laisvalaikis asmens gyvenime atsiduria gana svarbioje pozicijoje. Žmonės vis dažniau renkasi aktyvesnį laisvalaikio praleidimo būdą, dalyvauja įvairiuose masiniuose renginiuose, šventėse. Šiauliuose kasmet vyksta didžiausia miesto šventė "Šiaulių dienos". Ši miesto gimtadienio šventė, kiekvienais metais siūlo įdomią ir margą renginių programą. Kiekvienas šiaulietis bei miesto svečias, gali sau rasti jį džiuginantį renginį, savo poreikius atitinkančią erdvę. Taigi, nenuostabu, kad ši šventė kasmet pritraukia vis daugiau ir daugiau dalyvių: tiek pačių šiauliečių, tiek svečių iš kitų miestų ar net iš užsienio.
Šio darbo objektas – Šiaulių šventės "Šiaulių dienos 2008" patrauklumas dalyvių atžvilgiu.
Darbo tikslas – išsiaiškinti kasmetinės Šiaulių šventės "Šiaulių dienos 2008" patrauklumą dalyvių atžvilgiu.
Kad pasiekti tikslą buvo iškelti tokie uždaviniai:
1. Apibrėžti rekreacijos esmę.
2. Išsiaiškinti renginų organizavimo ypatumus.
3. Sužinoti šventės "Šiaulių dienos 2008" dalyvių nuomonę apie šio renginio patrauklumą.
Rekreacija suteikia asmeninę laimę, pasitenkinimą, malonumą. Kiekvienas individas laimę ir malonumą supranta skirtingai ir siekia to taip pat skirtingai. Svarbiausia tai, kad rekreacinė veikla, ne tik atstato prarastas jėgas, bet ir pažadina žmogui norą tobulėti kaip asmenybei.

Rekreacija (lot. recreatio – atstatymas) – žmogaus dvasinių ir fizinių jėgų atgavimo procesas. Mokslinėje literatūroje rekreacijos sąvoka aiškinama skirtingai, nors nėra nauja. Vienur rekreacijos reiškinys suvokiamas kaip formalizuotas teorijos visumos elementas, kitur jis suprantamas tik kaip pramoga. Rekreacijos samprata labai plati. Kiek yra žmonių, tiek ir rekreacijos tipų, nes kiekvienas turi skirtingus trūkumus, skirtingą psichologiję būseną. Kalbos veikla, žaidimai sportas, meninė kūryba, šokiai – tai elementai iš kurių žmogus modeliuoja savo rekreaciją (Kauno kolegija, Klaipėdos universitetas, 2002, p.16)
Žmogų veikia ne tik pavieniai pozityvūs ir negatyvūs veiksniai, bet ir jų grupės kompleksai. Dažnai žmogaus rekreacinės veiklos pasirinkimą lemia ne tik subjektyvūs, bet ir objektyvūs nuo žmogaus nepriklausantys veiksniai ar aplinkos faktoriai. Žmogaus apsisprendimą gali lemti vienas kuris nors veiksnys arba kelių veiksnių grupė. Sunkoka būtų išskirti, kurie veiksniai svarbesni. Pavyzdžiui nepalanki ekonominė aplinka, pasireiškianti per šeimos biudžetą, gali visiškai apriboti rekreacinės veiklos galimybes. Būtina žinoti, kad žmogaus tenkindamas rekreacinius poreikius ieško maloniausios aplinkos, trumpiausio kelio, žemausios kainos. Labai svarbu, kad jis turėtų pasirinkimo galimybę ir laisvę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-06-29
DalykasTurizmo kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis592.65 KB
AutoriusGintare
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Jonaitienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siauliu sventes patrauklumas dalyviu atzvilgiu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • R. Jonaitienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą