Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Turizmo plėtra ir perspektyvos Šiaulių rajone

Turizmo plėtra ir perspektyvos Šiaulių rajone

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti esamą turizmą Šiaulių rajone ir galimą jo plėtrą, bei perspektyvas. Turizmo teoriniai aspektai. Turizmo sąvoka. Turizmo rūšys ir motyvai. Turizmo produktas. Turizmo poveikis. Turizmo struktūrinės dalys. Turizmo vystymasis. Turizmo informacinė sistema. Šiaulių miesto turizmo informacijos centras. Šiaulių rajono turizmo perspektyvos ir jų analizė. Šiaulių rajono gamtos paminklai. Šiaulių rajono muziejai, paminklai, garsios vietos- kultūros paveldas ir jų perspektyvos. Vandens telkiniai. Kaimo turizmo plėtra. Autoturizmo plėtra. Rekreacinių teritorijų plėtra. Rekreacinių įstaigų ir įmonių analizė. Turizmo Šiaulių rajone SWOT analizė. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienos vietovės gamtos, istorijos ir kultūros paminklai liudija praėjusius šimtmečius, įvykius ir žmones, jų gyvenseną, papročius ir tradicijas. Kiekviena epocha turi savo asmenybes ir sukuria atitinkamą paveldą, kurio sluoksniai klojasi, naikina vienas kitą, o kai kas ir išlieka. Visi jie yra atitinkamos vietos istorijos dalis, iškalbingiausiai pasakojanti apie tos žemės žmones.
Šiauliai – miestas šiaurės Lietuvoje, išsidėstęs rytiniuose Žemaičių aukštumos šlaituose, Mūšos, Dubysos, Ventos ir Nevėžio upių baseinų takoskyroje. Miesto vaizdą pagyvina nedidelės kalvos, ežerai, tvenkiniai ir parkai. Pietinėje Šiaulių pusėje, pelkių ir durpynų apsuptas, tyvuliuoja dešimtas pagal didumą Lietuvoje Rėkyvos ežeras. Kalvočiausią ir gražiausią rytinę Šiaulių pusę dabina Salduvės tvenkinys. Talšos ežeras ir jo prieigos – svarbi ir įdomi Šiauliams vieta istoriniu, kultūriniu, gamtiniu, ekonominiu, rekreaciniu ir kitais aspektais. Šiauliuose priskaičiuojama 16 didesnių ir mažesnių parkų. Didždvario, Gubernijos ir Rėkyvos parkai įrašyti į kultūros vertybių sąrašą. Užstatyta teritorija mieste sudaro 51,3 %, vandenys – 15,8 %, miškai – 8,4 %, keliai – 3,9 %, žemės ūkio naudmenos – 9 %, kita žemė – 11,6 %, o
Šiaulių rajono savivaldybės plotas – 1918 kvadratinių kilometrų ir sudaro 2,8 %. Lietuvos teritorijos. Rajono teritorija suskirstyta į 11 seniūnijų. Didesni miesteliai: Gruzdžiai, Meškuičiai, Kužiai, Kairiai, Šakyna, Kurtuvėnai, Bazilionai. Stambesnės gyvenvietės: Ginkūnai, Aukštelkė, Bubiai, Raudėnai, Verbūnai, Naisiai, Bridai. Rajone yra 579 kaimai.
Šiaulių rajone yra gausu gamtinių – kultūrinių objektų, kas sudaro nemažą rekreacinį potencialą. Rajone yra daug vertingų gamtos ir kultūros paminklų, įdomių lankytinų vietų. Tinkamai panaudojus visus Šiaulių rajono išteklius, rajoną būtų galima paversti turistiniu, pritraukti į jį poilsiautojus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Norint pagreitinti šį procesą, pirmiausiai reikia objektyviai įvertinti turimus gamtinius ir kultūrinius išteklius bei numatyti priimtinausius jų panaudojimo būdus. Reikėtų daugiau dėmesio ir lėšų skirti turistinių objektų būklės gerinimui bei Šiaulių rajono įvaizdžio kūrimui.
Kursinio darbo tikslas – išanalizuoti esamą turizmą Šiaulių rajone ir galimą jo plėtrą, bei perspektyvas.
1. Aptarti turizmo teoriją.
2. Ištirti Šiaulių rajono turizmo plėtrą ir perspektyvas.
3. Aptarti labiausiai lankomas Šiaulių rajono vietas.
4. Išanalizuoti rekreacines įstaigas ir įmones Šiaulių rajone. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-27
DalykasTurizmo kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis45.1 KB
AutoriusIndrutezzz
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLekt. Giedrė Svirskienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Turizmo pletra ir perspektyvos Siauliu rajone [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Lekt. Giedrė Svirskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą