Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Įvairaus amžiaus žmonių požiūris į sportinę rekreaciją Vilniaus miesto lazdynų rajone

Įvairaus amžiaus žmonių požiūris į sportinę rekreaciją Vilniaus miesto lazdynų rajone

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Santrauka. Darbo tikslas: nustatyti įvairaus amžiaus žmonių požiūrį į sportinę rekreaciją. Įvadas. Literatūros apžvalga. Rekreacijos samprata, rūšys ir formos. Rekreacijos veikla ir ją įtakojantys veiksniai. Sportinė rekreacinė veikla, veiksniai įtakojantys pasirinkimą ir požiūrį. Tyrimo metodika ir organizavimas. Tyrimo rezultatai ir jų aptarimas. Išvados.

Ištrauka

Aktualumas: Šiuolaikiniame gyvenime vyksta įvairūs procesai. Vykstantys globaliniai procesai keičia visuomenę, jos vertybes, žmonių gyvenimo tempą. Darbo našumo intensyvėjimas bei informacijų srautai tiesiogiai veikia žmones , juos supančią kultūrą, socialinę, psichologinę, fizinę aplinką.
Žmogus apie trečdalį savo darbingo amžiaus praleidžia darbe, patiria daug stresų. Pernelyg patiriami dažni stresai mažina žmogaus darbingumą, žymiai blogina jo sveikatą, sukelia nemalonią psichoemocinės būsenos kultūrą. Yra labai svarbu, kad savo laisvalaikį žmogus praleistų taip, kad pailsėtų, atgautų jėgas bei darbingumą. Todėl svarbu, kad asmuo tinkamai pasirinktų mėgstamą rekreacinę veiklą, kuri jam teiktų malonumą. Viena iš rekreacinės veiklos rūšių yra sportinė rekreacija. Sportinė rekreacija tai aktyvus poilsis gamtinėje arba dirbtinėje aplinkoje, kurios metu fizinėmis priemonėmis siekiama pagerinti žmogaus sveikatą bei darbingumą.

Darbo tikslas: nustatyti įvairaus amžiaus žmonių požiūrį į sportinę rekreaciją.
Darbo uždaviniai:
Apžvelgti rekreacijos sampratą, rūšis ir formas;
Paaiškinti veiksnius įtakojančius rekreacinę veiklą ir požiūrį užsiiminėti rekreaciniu sportu;
Nustatyti įvairaus amžiaus žmonių požiūrį į sportinę rekreaciją Vilniaus miesto Lazdynų rajone.

Mokslinėje literatūroje rekreacijos sąvoka aiškinama skirtingai, nors nėra nauja. Vienur rekreacija suvokiama kaip formalizuotas teorijos visumos elementas, kitur jis suprantamas tik kaip pramoga.
Žodis rekreacija išvertus iš lotynų kalbos žodžio recreatio reiškia atstatymą. Rekreacija (lot. recreatio – atstatymas) – žmogaus dvasinių ir fizinių jėgų atgavimo procesas (Grecevičius ir kt. 2002). Dabartinės Lietuvių kalbos žodynas bei tarptautinių žodžių žodynas rekreaciją apibūdina kaip jėgų, sveikatos atgavimą.
Anglų kalbos terminologija rekreaciją (recreation) aiškina dvejopai: pirma, rekreacija suvokiama kaip jėgų atgavimas; antra, rekreacija apibūdinama kaip poilsis ir pramogos arba re – create aiškinama naudojant žodį "atkurti", recreate – "pailsėti", "atgauti jėgas", "pramogauti, linksmintis" (Vitkienė, 2008).
Taip pat E. Vitkienė (2008) pateikia tokius rekreacijos apibūdinimus: 1. Rekreacija – fizinių jėgų susigrąžinimas, sveikatos atgavimas, kultūrinės, dvasinės, teigiamos psichoemocinės būsenos palaikymas, malonių pojūčių, išgyvenimų atkūrimas; 2. Rekreacija – valstybės visuomenės vystymo funkcijos įgyvendinimas; 3. Rekreacija- žmogaus ir aplinkos sąveikos procesas, o šios sąveikos rezultatas – žmogaus darbingumas, sveikatos būklė, ilgaamžiškumas. 4. Rekreacija – žmogaus socialinė, kultūrinė, ekonominė veikla. 5. Rekreacija – visuomenės socializacijos procesas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-05-24
DalykasTurizmo kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis84.64 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasMikalauskas
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ivairaus amziaus zmoniu poziuris i sportine rekreacija Vilniaus miesto lazdynu rajone [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • Mikalauskas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą