Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Raseinių rajono vandens turizmo problematika ir plėtros galimybė

Raseinių rajono vandens turizmo problematika ir plėtros galimybė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253
Aprašymas

Pagrindinės sąvokos. Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti Raseinių rajono vandens turizmo problematiką ir plėtros galimybes. Bendros žinios apie vandens išteklius Raseinių rajone. Turizmo rūšys, vystomos Dubysos upėje ir jos pakrantėse, Raseinių rajono tvenkiniuose. Bendros žinios apie vandens išteklius Raseinių rajone, Dubysos upę ir jos baseiną. Dubysos upės intakai. Turizmo rūšys, vystomos Dubysos upėje ir jos pakrantėse, Raseinių rajono tvenkiniuose. Dubysos upės baseino ir raseinių rajono tvenkinių rekreaciniai ištekliai. Dubysos upės baseino ir Raseinių rajono tvenkinių rekreaciniai ištekliai Raseinių rajono ribose. Dubysos upės pakrančių ir Raseinių rajono tvenkinių turistinių išteklių rekreacinio patrauklumo vertinimas. Rekreacinių paslaugų ir infrastruktūros išvystymo lygis Dubysos upės Raseinių rajono ribose ir Raseinių rajono tvenkinių pakrantėse. Rekreacinių paslaugų ir infrastruktūros išvystymas Dubysos upės pakrantėse. Rekreacinių paslaugų ir infrastruktūros išvystymas Raseinių rajono tvenkinių pakrantėse. Dubysos upės rekreacinio naudojimo galimybių ir plėtros ssgg analizė. Raseinių rajono vandens turizmo rekreacinio naudojimo galimybių ir plėtros tyrimas. Tyrimo pagrindimas. Tyrimo analizė. Tyrimo išvados. Išvados. Priedai (12).

Ištrauka

Temos aktualumas. Raseinių rajono vandens ištekliai nėra pakankamai išnaudoti. Dubysos upė yra viena iš įdomiausių bei gražiausių upių, tekančių Raseinių rajone. Ši upė pritraukia nemažai vandens turizmo mėgėjų bei poilsiautojų iš visos Lietuvos ir ne tik, todėl yra svarbu išsiaiškinti, kokios yra šios upės bei visų rajono vandens telkinių rekreacinio naudojimo galimybės bei perspektyvos.
Temos naujumas. Tema, kurioje būtų analizuojama Raseinių rajono vandens telkinių turizmas bei Dubysos upės ir jos pakrančių rekreacinės galimybės, mažai nagrinėta.
Tiriamasis objektas – Raseinių rajono vandens turizmo problematika ir plėtros galimybės.
Darbo tikslas – išanalizuoti Raseinių rajono vandens turizmo problematiką ir plėtros galimybes.
Darbo uždaviniai:
1. Įvertinti Raseinių rajono vandens turizmo išteklius.
2. Įvertinti rekreacinių paslaugų ir infrastruktūros išvystymo lygį Raseinių rajono vandens turizmo srityje.
3. Atlikti Dubysos upės rekreacinio naudojimo ir plėtros galimybių SSGG analizę.
4. Apibendrinti Raseinių rajono vandens turizmo rekreacinio naudojimo galimybių ir plėtros tyrimo rezultatus.
Raseinių rajono žemės yra pietinėje Žemaitijoje, apie 17km į vakarus nuo Lietuvos geografinio centro. Jas kerta senasis Žemaičių plentas, automagistralė Kaunas – Klaipėda, geležinkelis Šiauliai – Tauragė. Raseiniai - Raseinių rajono savivaldybės centras - turi miesto seniūnijos statusą, taip pat yra apylinkės seniūnijos centras, Dubysos regioninio parko direkcija.
Raseiniai yra vienas seniausių Lietuvos miestų, išaugęs buvusioje (archeologinių) žemaičių genties teritorijoje. Pasak dalies kalbininkų, Raseinių vietovardis (Mindaugo 1253 m. akte Rasseyne) tikriausiai yra susijęs su šaknimi ras-, kuri kildinama iš liet. rasa, rasoti – "kristi, trauktis, dėtis rasai", rasenti – "dulkti, dulksnoti, lynoti". Žvelgiant į hipotetinę Kėdainių vietovardžio analogiją galima būtų manyti, kad miesto vardas kilęs nuo asmenvardžio Raseinis, tačiau tokia ar pan. lietuviška pavardė dabar nėra aptinkama.
Kita Raseinių vietovardžio kilmės versija šį miestavardį sieja su per Raseinių miestą tekančio Raseikos upelio vardu; vietos gyventojų vartojamas archajiškesnis šio hidronimo variantas yra Rasupis. Raseiniuose yra Švč. Mergelės Marijos ėmimo dangun bažnyčia (pastatyta 1663 m., išplėsta 1783 m.), buvęs Dominikonų vienuolynas, stačiatikių cerkvė (pastatyta 1870 m.), kultūros namai, kraštotyros muziejus, paštas (LT-60001), rajono centrinė ligoninė, Raseinių parkas, skulptūra "Žemaitis". Mieste yra 3 tvenkiniai, prateka Raseikos upelis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTurizmo kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasKursiniai darbai
Apimtis52 puslapiai 
Literatūros šaltiniai34 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis2.98 MB
Autoriusjuly077
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Barauskaitė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 vandens turizmo problematika ir pletros galimybe [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 52 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • J. Barauskaitė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą