Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Gamtiniai ir kultūriniai ištekliai Trakų rajone

Gamtiniai ir kultūriniai ištekliai Trakų rajone

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: Išanalizuoti mokslinę literatūrą, siekiant nustatyti gamtinius ir kultūrinius išteklius Trakų rajone. Trakų rajono kultūriniai ištekliai. Trakų rajono gamtiniai ištekliai. Trakų rajono gamtinių ir kultūrinių išteklių įvairovė, pasiekiamumas, apsauga ir informacija apie juos. Išvados.

Ištrauka

Trakų rajonas yra suskirstytas į 8 kaimo seniūnijas, kuriose yra 3 miestai, 2 miesteliai, 414 kaimų ir 26 viensėdžiai. Tačiau didžiausias ir bene žymiausias šio rajono miestas yra Trakai.
Šis miestas ir aplink jį esančios apylinkės, kaip valstybės centras, pradėjo formuotis XIII a. Trakų pilį pastatė Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas ir taip atsirado nauja sosto pilis – Senieji Trakai, tuo metu vadinti Trakais. Kai kunigaikštis Gediminas galutinai įsikūrė Vilniuje, Senieji Trakai atiteko jo sūnui kunigaikščiui Kęstučiui. Čia 1350 m. gimė ir žymiausias Lietuvos valdovų - Vytautas Didysis. Vytautui tapus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vasaliniu valdovu, Trakai tapo politiniu ir administraciniu centru. Buvo baigtos statyti pilys, pastatyta katalikų bažnyčia.
Trakai saviti tuo, kad juos kūrė ir puoselėjo įvairių tautų atstovai. Trakuose gyveno karaimų, totorių, lietuvių, rusų, lenkų bendruomenės. Krikščionių ir karaimų bendruomenės turėjo atskiras savivaldos - Magdeburgo - teises. (Trakų rajono savivaldybė. [žiūrėta 2009 – 04 – 27]. Prieiga per Internetą: http://www.trakai.lt/index.php?915369804)
Trakai - tai miestas apsuptas vandens. Šį miestą supa Lukos (Bernardinų), Totoriškių, Galvės, Akmenos, Gilušio ežerai. Ne tik miestas, bet ir pats rajonas skendi vandenyje. Čia telkšo net 197 ežerai, bei gausu upių ir upelių.
Tačiau Trakai ne tik savo vandens didybe, bet ir savo gamta, architektūra, kultūra ir istorijos vertybėmis mus stebina bei žavi.
Tikslas: Išanalizuoti mokslinę literatūrą, siekiant nustatyti gamtinius ir kultūrinius išteklius Trakų rajone.
Uždaviniai:
1. Pateikite gamtinių ir kultūrinių išteklių apibrėžimus ir aprašykite jų specifiką konkrečiame Lietuvos mieste ar rajone.
2. Išvardinkite pasirinktoje vietovėje esančius gamtinius ir kultūrinius išteklius.
3. Paanalizuokite pasirinktos vietovės gamtinių ir kultūrinių išteklių įvairovę, pasiekiamumą, jų apsaugą ir informaciją apie juos.
4. Paanalizuokite pasirinktos vietovės gamtinių ir kultūrinių išteklių populiarinimo galimybes ir pagrindines problemas, su kuriomis susiduriama siekiant juos išsaugoti ir populiarinti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTurizmo referatas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis28.41 KB
AutoriusRaimonda
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLaurencija Budrytė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasVerslo fakulteto Kretingos skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gamtiniai ir kulturiniai istekliai Traku rajone [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Laurencija Budrytė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą