Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Lietuvos lankomiausios vietos

Lietuvos lankomiausios vietos

Aprašymas

PowerPoint pristatymas. Kauno lankomiausios vietos. Kauno pilis. Miesto rotušė. Laisvės alėja. Kristaus prisikėlimo bažnyčia. Kauno marių regioninis parkas. Vilniaus lankomiausios vietos. Arkikatedros bazilika. Lietuvos nacionalinis muziejus. Aukštutinė pilis - gedimino bokštas. Aušros vartai. Genocido aukų muziejus. Biržų lankomiausios vietos. Biržų pilis. Paminklas žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę. Astravo dvaras. Karstinė įgriuva "karvės uola". Kirkilų ežerėliai. Jurbarko lankomiausios vietos. V. Grybo memorialinis muziejus. Jurbarko dvaras ir parkas. Bišpilio piliakalnis. Buvusi šilinės smuklė. Senovinės technikos muziejus. Senovinės technikos muziejus. Kalipėdos lankomiausios vietos. Ablingos memorialas. Pajūrio regioninis parkas. Paminklas Priekulei. Priekulės Vingio parkas. Skomantu piliakalnis. Darbas iliustruotas paveikslėliais (25).

Ištrauka

Vietoje, kurioje stovi pilis, jau IV-V amžiais būta gyvenvietės, sutvirtintos medžio ir molio gynybiniais įrenginiais. XIII amžiuje pastatyta pirmoji Kauno pilis – vienas svarbiausių lietuvių kovos prieš kryžiuočius atsparos punktų. Tai seniausia mūrinė pilis Lietuvoje. Piliavietėje tuo metu buvo kalva, aukštėjanti link Nėries. Upė tekėjo šiauriau negu dabar. Pilį sudarė nedidelis, apie 0.5 ha ploto, keturkampis kiemas, aptvertas gynybine siena. Aptvara, sumūryta XIIIa. Pabaigoje, buvo 2.0 – 2.2 m storio, 12-13 m aukščio, su 3 – 4 m pakeltais nuo žemės vartais rytinėje pusėje. Iš lauko pasieniais buvo supiltas apie 2.5 m aukščio pylimėlis, už jo iškasta fosa. Jos dugne , 18 – 30 m atstumu nuo kiemo aptvaros stovėjo 1.3 – 2.0 m storio, 10 – 11 m aukščio priešpilio siena.

1542 m. liepos mėn. buvo padėtas kertinis Rotušės pastato pamatų akmuo. Statybą vykdė architektas Benediktas Choinauskas. Netinkuoti plytiniai fasadai ir tinkuoti interjerai buvo gotikiniai. Angos turėjo figūrinių molio plytų apvadus. Rūsiai buvo perdengti plytiniais skliautais I ir II aukštai- medinėmis perdangomis. Pirmame aukšte buvo prekybinės ir antraeilės valdinės patalpos. Šiaurinėje I aukšto pusėje buvo krautuvės, II aukšte buvo miesto magistrato posėdžių salė, teismo salė, kanceliarijos burmistro ir kiti kambariai. Po visu pastatu buvo rūsiai. Dviaukščiame bokšto rūsyje buvo kalėjimas su geležinėmis grandinėmis kaliniams pririšti ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTurizmo pristatymas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasPristatymai
Apimtis56 skaidrės
Literatūros šaltiniai0
Dydis569.21 KB
AutoriusEvelina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas11
Mokytojas/DėstytojasLaima Berštautienė
Švietimo institucijaKauno r. Čekiškės Prano Dovydaičio vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft PowerPoint Lietuvos lankomiausios vietos [speros.lt].ppt
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Pristatymai
  • 56 skaidrės
  • Kauno r. Čekiškės Prano Dovydaičio vidurinė mokykla / 11 Klasė/kursas
  • Laima Berštautienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą