Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Aplinkosauginis (ekologinis) turizmas Šiaurės Amerikoje

Aplinkosauginis (ekologinis) turizmas Šiaurės Amerikoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Aplinkosauginis (ekologinis) turizmas. Pagrindiniai ekoturizmo principai. "Žalieji viešbučiai". Šiaurės Amerika. Meksika. Meksikos nacionaliniai parkai. Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV). Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) nacionaliniai parkai. Kanada. Kanados nacionaliniai parkai. Išvados.

Ištrauka

Turizmas – kelionės siekiant pailsėti ar pasilinksminti. Nors pastaruoju metu terminas labiau reiškia išvykimą iš savo gyvenamosios ar darbinės aplinkos ribų.
Masinio turizmo pradininku laikomas Thomas Cook, baptistų dvasininkas, XIX a. vid. aktyviai kovojęs prieš alkoholizmą.
1841 m. liepos 5 d. jis suorganizavo besigydančių nuo alkoholizmo parapijiečių išvyką į blaivybės šalininkų sambūrį Lafbore (Didžioji Britanija). Dvasininkas subūrė 570 bendraminčių ir pats jiems organizavo kelionę traukiniu bei pasirūpino šių žmonių maitinimu, nakvyne bei pramogomis, siekdamas parodyti, kad pramogos galimos ir be svaigalų. Vėliau Th. Cook ėmėsi naujų žygių – organizavo ekskursijas traukiniais Anglijos varguomenei, vaikams ir darbininkams. Taip atsirado pirmosios turizmo agentūros ir turizmo verslo užuomazgos.
Pamatęs neįtikėtiną susidomėjimą tokio tipo kelionėmis, nuo 1845 m. Th. Cook pradėjo organizuoti ir pirmąsias komercines keliones turistams. Pirmojoje jo surengtoje pramoginėje kelionėje dalyvavo 700 žmonių.
Neveltui turizmas dažnai apibūdinamas kaip didžiausia pasaulio industrija, remiantis jo indėliu pasauliniam bendram vidaus produktui (BVP), sukuriamų darbo vietų skaičiumi ir, be abejonės, skaičiumi žmonių, kurie tokią industriją aptarnauja. Turizmas palaipsniui augo ir nepaliauja augti dabar, o tai atspindi tiek didesnių galimybių, tiek ir didesnių pavojų skaičius. Per paskutinius tris dešimtmečius, įvyko didžiausi praradimai beveik kiekviename natūralios gamtos kampelyje, sumažėjo ir visai išnyko nemažas skaičius gyvūnijos ir augalijos rūšių. Dauguma mažėjančių ekosistemų tarnauja kaip turistų traukos taškai. Kaip pavyzdį galima paminėti paplūdimių ir jūrines zonas, koralinius rifus, kalnus, tropikų miškus, kurie visi suteikia platų veiklos ratą turistaujantiems, t.y. paplūdimio turizmas, slidinėjimas, kalnų turizmas, laukinės gamtos stebėjimas ir t.t. Padidėjusi žmogaus veikla natūralioje gamtoje dažnai ne tik kenkia saugomoms teritorijoms (rezervatams, nacionaliniams, regioniniams ir pan. parkams), bet ir aplinkinėms žemėms.
Daugelyje pažeidžiamų ekosistemų, turizmas nuolatos augo ir siejosi su unikaliais gamtos kampeliais. Taip atsirado ir, palyginus neseniai, išpopuliarėjusi turizmo šaka vadinama ekoturizmu.

Uždaviniai:
1. apžvelgti informacijos šaltinius kuriuose atsispindi ar yra aprašomas ekologinis (aplinkosauginis) turizmas kaip turizmo sfera.
1.1. apžvelgti informacijos šaltinius kuriuose atsispindi ar yra aprašomas ekologinis (aplinkosauginis) turizmas Šiaurės Amerikoje.
2. pateikti informaciją apie ekologinį turizmą ir nacionalinius parkus Šiaurės Amerikoje.
3. išsiaiškinti ekologinio (aplinkosauginio) turizmo svarbą bei reikšmę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTurizmo kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai15
Dydis270.89 KB
Autoriusfantasssy
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. Rimantas Krupickas
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aplinkosauginis (ekologinis) turizmas Siaures Amerikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • doc. dr. Rimantas Krupickas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą