Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Išteklių taupymas ir racionalus jų panaudojimas

Išteklių taupymas ir racionalus jų panaudojimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Energijos ištekliai, jų pasiskirstymas ir racionalus. Panaudojimas. Globalių išteklių teorinės sampratos. Gamtiniai ir energetiniai ištekliai. Rinkos režimai pasaulio energetikoje. Globali ekonominė plėtra ir ekologinės problemos. Energijos išteklių pasiskirstymas. Akmens anglis. Nafta. Gamtinės dujos. Urano ištekliai. Išteklių taupymas ir racionalus panaudojimas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Žmonių būtis nuo gyvūnų egzistencijos skiriasi tuo, jog mes, žmonės, imame iš gamtos jos medžiagas, reiškinius ir juos pakeitę pritaikome savo žmogišką, visuomeninę formą turinčių poreikių tenkinimui. Tą procesą galime vadinti pirminės gamtos virtimu antrine, antropogenine, sužmoginta, suvisuomeninta gamta.
Šis gamtos sužmoginimas laikui bėgant darosi įvairesnis ir intensyvesnis. Žmonės, bendruomenės ir t.t. iš gamtos ima ir juos savo poreikiams patenkinti pritaiko vis įvairesnius daiktus ir reiškinius. Ir ima jų vis didesne apimtimi. Iš vienos pusės tai rodo žmonijos pažangą, kelia jos gerovę. Bet iš kitos pusės tas procesas susijęs ir su rimtomis problemomis bei grėsmėmis.
Griežtesnių ekologinių reikalavimų įvedimas didina visuminius gamybos ir buities kaštus, mažina tradiciškai suprantamo ekonominio augimo ir materialinės žmonių gerovės kilimo galimybes.
Neaukšto ekonominio sąmoningumo sąlygomis, kai sunkiai suvokiama, jog nemokamos gamtos laikai jau praeityje ir bet kokiu atveju už taršą reikia mokėti (tarkim padidėjusiomis visuomeninėmis išlaidomis gydymuisi nuo didesnio užterštumo sukeltų ligų), politikai pasirenka taktiką ekonomika pirmiausia, ekologija po to. Pastaroji logika ypač paplitusi besivystančių šalių politiniuose ir verslo elituose. Tiesą pasakius, ten tą materialinės gerovės, o tiksliau skurdo ir ekologijos dilemą išspręsti sunkiausia.
Kitas esamos padėties paaiškinimas yra tas, jog egzistuojant labai netolygiam kai kurių gamtos teršimo rūšių pasiskirstymui tarp šalių, o pavyzdžiui, žemės atmosferai esant niekieno, didžiausios šalys teršėjos yra patenkintos esama padėtimi, kai galima nekontroliuojamai vykdyti taip vadinamą ekologinį dempingą – savo teršalais teršti juridiškai niekam nepriklausančią pasaulinę erdvę.
Tūkstančius metų žmonija gyveno sąlygomis, kai dauguma gamtos medžiagų, jėgų buvo neišsenkami, neriboti. Ribotos buvo tik žmogaus galimybės, jo disponuojami ištekliai (pvz. žmogaus jėgos, darbo įrankiai, pinigai ir t.t.). Vadinasi, pagrindinai šiuos išteklius reikėjo tausoti, o pirmieji buvo laisvai, lengvai prieinami. Kitaip sakant, gamtos ištekliai per visą ligšiolinę žmonijos istoriją iš esmės buvo laisvosios gėrybės. Žmonių mąstysenoje, vertybėse, tradicijose ir papročiuose toks požiūris giliai išsišaknijo ir yra labai stiprus, gajus iki šiol.
Šio darbo tikslas: išnagrinėti išteklių taupymo ir racionalaus jų panaudojimo galimybes.
Šio darbo uždaviniai:
1. Susipažinti su globalių išteklių teorinėmis sampratomis atskleidžiant globalią ekonominę plėtrą ir ekologines problemas.
2. Išanalizuoti energijos išteklių ir jų pasiskirstymą pateikiant akmens anglies, naftos, gamtinių dujų ir urano išteklių analizę.
3. Atskleisti išteklių taupymo ir racionalaus jų panaudojimo galimybes. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTurizmo kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai21 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis43.58 KB
AutoriusDaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasŠablinskas Vaidas
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Istekliu taupymas ir racionalus ju panaudojimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • Šablinskas Vaidas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą