Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Etnografinio turizmo organizavimo ypatumai Dzūkijos nacionaliniame parke

Etnografinio turizmo organizavimo ypatumai Dzūkijos nacionaliniame parke

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364
Aprašymas

Įvadas. Etnografinio turizmo samprata ir reikšmingumas. Etnografinio turizmo esmė ir funkcijos. Etnografinio turizmo poveikis kaimo plėtrai. Dzūkijos nacionalinio parko etnografinių kaimų turistinis potencialas. Europos sąjungos struktūrinių fondų paramos galimybės etnografinio kaimo turizmo plėtrai. Etnografinio turizmo organizavimas Dzūkijos nacionaliniame parke. Dzūkijos nacionalinio parko rinka, vartotojai. Dzūkijos nacionalinio parko paslaugų tikslinės rinkos parinkimas. Dzūkijos nacionalinio parko konkurentų analizė. Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų analizė 2003 – 2005 m. Dzūkijos nacionalinio parko marketingo elementų analizė. Reklamos svarba etnografinio turizmo paslaugų versle. Dzūkijos nacionalinio parko paslaugų rėmimas. Išvados. Santrauka užsienio kalba. Priedai (2).

Ištrauka

Darbo aktualumas - pasirinktoji tema yra ypač svarbi Lietuvos kultūriniam gyvenimui, nes rajonų – kultūrinio gyvenimo analizavimas ir pristatymas yra puiki rajono reprezentavimo forma. Darbo reikšmingumas - etnografinio turizmo skatinimas ir populiarinimas yra puiki galimybė išsaugoti kultūrinio paveldo objektus, pritaikant juos turizmo reikmėms.
Etnografinis turizmas yra turizmo verslo dalis, kartu ir galimybė išsaugoti kultūrinio paveldo objektus, pritaikant juos turizmo reikmėms. Ne veltui UNESCO, ICOMOS ir kitos įtakingos tarptautinės organizacijos etnografinį turizmą laiko vienu iš svarbiausių stabilaus augimo bei paveldo išsaugojimo garantų. Tik pritaikant paveldo objektus turizmui galima sėkmingai panaudoti autentišką palikimą ir išsaugoti jį ateitiems kartoms.
Etnografinis turizmas susideda iš dviejų sričių – kultūros ir turizmo. Kaip kultūra čia suprantamas tiek paveldas, tiek ir gyvoji nūdienė kultūra, o turizmas tiek visa verslo, tiek ir kitų turizmo sudėtinių dalių visuma. Todėl nagrinėjant šią kompleksinę žmogaus veiklos sritį reikia išmanyti ir kultūrą (etnografija), ir turizmą.
Dzūkijos nacionalinio parko tikslas – išsaugoti etninės kultūros ir vietos tradicijas. Šio tikslui pasiekti iškelti trys uždaviniai: pirmas – globoti etninę kultūrą, remti mėgėjišką kūrybinę veiklą; antras – išsaugoti kultūros paveldą ir didinti jo patrauklumą, skleisti apie jį informaciją; ir trečias – plėtoti kultūros paveldo ir turizmo institucijų ryšius.

Tyrimo objektas - Etnografinio turizmo organizavimo ypatumai Dzūkijos nacionaliniame parke.

Tikslas – atskleisti etnografinio turizmo svarbą ir populiarinti Dzūkijos nacionalinį parką.

Uždaviniai
1. Išsiaikinti kaip išsaugoti Dzūkijos regiono kultūros tradicijas, amatus, propoguoti materialinės ir dvasinės kultūros palikimą.
2. Siekiama išsiaiškinti kaip suderinti turizmą su kultūra, kad turizmas būtų ne tik pajamų šaltinis, bet ir galimybė išsaugoti etnokultūrą Dzūkijos nacionaliniame parke.
3. Išanalizuoti kokius veiksmus taiko Dzūkijos nacionalinis parkas norėdamas pritraukti daugiau lankytojų.
4. Atskleisti Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų analizės tyrimą.Tyrimo metodai
1. Literatūros analizė
2. Aprašomasis tyrimas

Hipotezė – etnografinis turizmas padeda išsaugoti kultūros paveldą ir skleidžia informaciją apie Lietuvos etnokultūrą.

Darbo struktūra. Darbą sudaro įvadas, teorinė – analitinė dalys, išvados, literatūros sąrašas. Shemos, paveikslai (12 diagramų, 3 lentelės). Panaudoti šaltiniai (37).


Lietuvoje sparčiai auga turizmo paslaugų rinka. Atsiranda vis daugiau naujų turizmo paslaugų rūšių. Viena tokių – etnografinis turizmas. Turizmo verslo plėtra kaimo vietovėse, ypač etnografiniuose kaimuose, sukuria palankias sąlygas etninei kultūrai įsisavinti, suvokti jos tausojimo, kaip tautos perspektyvos, reikšmę, taip pat populiarinti Lietuvos istoriją ne tik išsaugant šalies kultūrinį paveldą, bet ir padarant jį patrauklų ir prieinamą tiek šalies, tiek užsienio turistams. Etnografinis turizmas – tai ne tik žmonių sveikatos šaltinis ar pajamos, bet ir kultūros vertybių populiarinimo priemonė bei jos apsaugos paskata. Kultūros vertybių apsauga ir turizmas yra neatsiejami ir abipusiškai naudingi.
Kaimą pripažinus svarbiu turizmo verslui, susirūpinta, kad būtų išsaugotas kaimo paveldo unikalumas, puosėlejama kaimo aplinka bei kultūra. Turizmas vis dažniau apibūdinamas kaip priemonė šiam tiksliau pasiekti, nes jis daro įtaką visai kaimo sistemai ir jos aplinkai per gyventojų užimtumą bei pajamų sukūrimą, taip pat prisideda prie natūralios gamtos, kraštovaidžio bei etninės kultūros paveldo išsaugojimo. Etnografinius kaimus, sodybas, kaip kultūros paveldą, naudoti turizmo verslui skatina galimybė propuoguoti etninės kultūros vertybes. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTurizmo diplominis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis60 puslapių 
Literatūros šaltiniai37
Dydis120.22 KB
Autoriuslaima
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Etnografinio turizmo organizavimo ypatumai Dzukijos nacionaliniame parke [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą