Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Aptarnavimo ir apgyvendinimo paslaugų problemos kaimo turizmo sodybose

Aptarnavimo ir apgyvendinimo paslaugų problemos kaimo turizmo sodybose

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Aptarnavimo ir apgyvendinimo paslaugos kaimo turizmo sodybose. Kaimo turizmo sąvoka. Kaimo turizmas – tai viena iš turizmo rūšių. Kaimo turizmo vietovių samprata ir tipai. Kaimo turizmo ištekliai, paslaugos. Apgyvendinimas kaimo turizmo sodybose. Apgyvendinimo paslauga. Kas gali teikti apgyvendinimo paslaugas. Apgyvendinimo sąvoka. Kaimo sodybų apgyvendinimo įstaigų tipai. Nakvynės pasiūla kaimo turizmo sodybose. Bendrieji minimalūs reikalavimai patalpoms bei įrangai, teikiant kaimo turizmo apgyvendinimo paslaugas. Svečių apgyvendinimas. Svečių aptarnavimas sodyboje. Sodybų specializacijos. Maitinimo paslauga ir pramogos. Aptarnavimo ir apgyvendinimo paslaugų problemos Švenčionių rajono kaimo turizmo sodybose. Švenčionių rajono pristatymas. Kaimo turizmo paslaugos Švenčionių rajone. Švenčionių rajono apgyvendinimo įstaigos. Švenčionių rajono kaimo turizmo sodybų pristatymas. Švenčionių rajono kaimo sodybos pagal vietovių tipus. Sodybos vieta. Švenčionių rajono kaimo turizmo sodybų apgyvendinimo tipai, sodybos privalumai. Kaimo turizmo sodybų kambarių (numerių) tipai ir kainos, kambarių rezervavimas. Kaimo turizmo sodybos pagal sodybos ženklą 2007m. Informacija apie rajono sodybas kataloguose, lankstinukuose, interneto tinklapiuose. Interviu su Švenčionių rajono informacinio centro vadove Ilona Menčinskaite. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (10).

Ištrauka

Visame pasaulyje turizmo paslaugų sferose dirba labai daug žmonių. Lietuvos ilgalaikės raidos strategijoje iki 2015 metų svarbi vieta tenka turizmo plėtrai. Plėtros priemonių vykdymas ir koordinavimas užtikrinamas remiantis Nacionaline turizmo plėtros programa. Šios priemonės yra labai svarbios ir kaimo turizmo plėtrai.
Kaimo turizmas yra sudėtinė Lietuvos turizmo dalis. Lietuvoje kaimo turizmas įtrauktas į Turizmo Įstatymą, Lietuvos turizmo generalinį planą, Nacionalinę turizmo bei kaimo socialinės raidos ir gyventojų užimtumo programas. Rengiama kaimo turizmo plėtros programa. Kaimo turizmas pažymėtas ir Europos komisijos "Klausimyne Lietuvai" ir Europos kaimo vietovių chartijoje. Pasaulinės turizmo tendencijos yra nukreiptos į turizmo produkto kokybės gerinimą.
Pasaulyje stebima, jog populiarėja individualus turizmas. Trys S (sun, sea, sand ) - saulė, jūra ir smėlis, pereina prie trijų L (landscape, lore, leisure ) - peizažas, tradicijos, laisvalaikis [http:// turizm.agroinform,ru/].
Kaimo turizmas iš esmės kitokia ir iki šiol kaimo žmonėms neįprasta veikla, kuri pagrįsta ne gamyba, o paslaugų teikimu. Tai mažas, bet sparčiai augantis ekonominis sektorius. 2006 m. sausio 1 d. registruotų kaimo sodybų buvo 494. 2006 m. liepos 1 d. kaimo turizmo paslaugų teikėjų buvo 531. Kaimo turizmo paklausa viršija pasiūlą.
Sodybų skaičius auga kasmet, bet jų augimui ir plėtrai trukdo prasti vadybiniai gyventojų sugebėjimai, prastos užsienio kalbų žinios, nepakankama kaimo infrastruktūra (privažiavimai, vandens tiekimas, nutekamojo vandens apdorojimas, interneto prieiga, kt). Turėtų stiprėti ir kaimo turizmo rinkodara. Kaimo turizmo paslaugų pasigendama Lietuvos pasienio vietovėse, šalies nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose. Kaimo turizmas nepasirengęs priimti neįgalius turistus.
Didžioji dalis dabartinių kaimo sodybų - iš sovietinio kaimo, dauguma jų apsilankantiems kaimo turizmo mėgėjams nėra itin įdomios. Sodyboms trūksta specializacijos, išskirtinumo. Turi būti formuojamas naujas kaimo turizmo įvaizdis – naujos arba restauruotos sodybos, išlaikančios senosios statybos tradicijas, pastatytos iš rastų, medžio ar akmens. infrastruktūrą. Kaimo turizmo sodyboms įrengti dar mažai panaudojami dvarai, vėjo ir vandens malūnai, kiti nenaudojami kaimų ir miestelių pastatai [Nacionalinė turizmo plėtros programa].
Kaimo sodybų tinklas yra labai nedidelis. Daugiausia kaimo turizmo sodybų yra Utenos apskrityje. Nors Švenčionių rajono gamta yra labai unikali, kaimo turizmo sodybų čia yra mažai. Lietuvos vartotojų instituto užsakymu šių metų vasarą Rinkos analizės ir tyrimų grupė RAIT atliko sociologinį tyrimą, kuris parodė, kad kaimo turizmo paslaugas vartotojai įvertino geriausiai iš Lietuvoje teikiamų turizmo paslaugų ir suteikė joms 8,52 balo iš 10 galimų. Tipinis kaimo turizmo paslaugų vartotojas – iki 34 metų amžiaus, turintis aukštąjį išsilavinimą, gaunantis daugiau, negu 600 litų vienam šeimos nariui per mėnesį ir gyvenantis didmiesčiuose.
Nežiūrint gero kaimo turizmo paslaugų įvertinimo, vartotojai nurodė ir problemas: kaimo sodybose dirbantys darbuotojai suteikė nepakankamai informacijos, kartais ji buvo klaidinga, buvo prastas aptarnavimas, nepakankama personalo kvalifikacija, paslaugų kaina neatitiko kokybės [http://www.vtv.lt/content/view/28268/331/ balandžio 23 d.].
Apgyvendinimas - viena svarbiausių turizmo paslaugų sistemos sudedamųjų dalių. [Vainienė I, Kaimo turizmo organizavimas.Vilnius.Eugrimas,2001, p79]. Jo tikslas yra užtikrinti turistams gyvenimo sąlygas už jų pastovios gyvenamosios vietos ribų, ilgesniam nei vieną dieną laikotarpiui. Atvykstantys į kaimo turizmo sodybas tikisi apgyvendinimo įvairovės ir gero aptarnavimo.
Lietuvos ir užsienio turistų poreikis poilsiauti kaimo sodybose nuolat didėja, tačiau kaimo turizmo paslaugų pasiūla, kokybė ir įvairovė nėra pakankama. 2007-2013 m. teikiant paramą didelį dėmesį numatoma skirti kaimo turizmo paslaugų kokybės ir šių paslaugų įvairovės gerinimui. Čia keliami tokie tikslai: didinti kaimo turizmo sodybų patrauklumą bei nakvynės vietų kaimo turizmo sodybose skaičių, kurti naujas sodybas, puoselėjant lietuviškas architektūros tradicijas. [V.Krasuskaitė, Kontekstas Nr1.2007].
Paklausa sodybų auga, tačiau jos negali patenkinti visų norinčių klientų. Neregistruotos sodybos jokios informacijos neskelbia ir neplatina. Problema ta, jog kaimo sodybose neužtenka apgyvendinimo vietų, ir jų teikiamos paslaugos nepatenkina poilsiautojų.
Pagrindinis šio darbo tikslas - išanalizuoti aptarnavimo ir apgyvendinimo paslaugų problemas Švenčionių rajono kaimo turizmo sodybose.
Darbo objektas: aptarnavimo ir apgyvendinimo paslaugų problemos Švenčionių rajono kaimo turizmo sodybose.
Darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti literatūrą apie aptarnavimo ir apgyvendinimo paslaugas kaimo turizmo sodybose.
2. Išnagrinėti apgyvendinimo ir aptarnavimo problemas Švenčionių rajono kaimo sodybose.
o Išnagrinėti Švenčionių rajono kaimo turizmo sodybų situaciją ir perspektyvas.
o Surasti ir aprašyti, kokiuose kataloguose ir žinynuose, interneto tinklalapiuose yra skeliama informacija apie rajono kaimo sodybas.
o Internete surasti ir aprašyti visas veikiančias Švenčionių rajono kaimo sodybas gvildenant apgyvendinimo ir aptarnavimo problemą.
o Suskirstyti sodybas pagal gandrų skaičių.
3. Interviu metodu apklausti Švenčionių turizmo informacinio centro darbuotojus.
Apklausos tikslas, išsiaiškinti, kiek rajone yra registruotų kaimo sodybų, kokios jų problemos.
o Paruošti apklausos anketą ir atlikti jos analizę.
Tyrimo metodologija:
o Literatūros analizė pasirinkta tema;
o Tiriamasis pokalbis;
o Analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTurizmo diplominis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis67 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis249.86 KB
Autoriuseva
Viso autoriaus darbų16 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aptarnavimo ir apgyvendinimo paslaugu problemos kaimo turizmo sodybose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą