Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Apgyvendinimo įstaigos

Apgyvendinimo įstaigos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041
Aprašymas

Įvadas. Turizmo struktūra ir svetingumo verslo atsiradimas. Turizmo struktūrinės dalys. Trumpa apgyvendinimo įstaigų atsiradimo istorija. Apgyvendinimo įstaigų klasifikacija. Apgyvendinimo sektoriaus struktūriniai modeliai. Apgyvendinimo įstaigų klasifikavimas. Apgyvendinimo įstaigų svečių poreikių ypatumai. Verslo kelionės. Laisvalaikio kelionės. Tarptautiniai keliautojai ir jų poreikiai. Kelionės siejamos su įvairiais renginiais. Sporto komandų rinka. Keliaujantys valstybės tarnautojai. Neįgalių keliautojų rinka. Kitų keliautojų rinka. Viešbučio tipo apgyvendinimas. Viešbučiai. Komerciniai (verslo) viešbučiai. Apartamentiniai viešbučiai. Konferencijų centrų viešbučiai. Lošimo namų viešbučiai. Oro uostų viešbučiai. Kurortų viešbučiai. Miesto centrų viešbučiai. Pasaulinio lygio viešbučiai. Ypač prabangūs viešbučiai. Ekonominiai ir biudžetiniai arba ribotas paslaugas teikiantys viešbučiai. Vidutinio lygio viešbučiai. "Lovos ir pusryčių" viešbučiai. Viešbučių teikiamos paslaugos. Turistų maitinimas viešbučiuose. Viešbučių paslaugų kainos. Pagrindiniai viešbučių veiklos rodikliai. Svečių namai. Moteliai. Netradiciniai apgyvendinimo būdai ir specialaus apgyvendinimo paslaugos. Sanatorija. Sveikatingumo kompleksas. Treilerių parkai ir kempingai. Turistinė stovykla. Turizmo bazė. Poilsio namai. Kaimo turizmo paslaugos. Nakvynės namai. Jaunimo nakvynės namai (Hosteliai). Kondominiumas. Apgyvendinimo paslaugos Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Vieniems turizmas asocijuojasi su palapine ir dainomis prie laužo, kitiems tai išvyka į istorines vietas, tretiems kelionė į užsienio šalis. Ir visi jie teisingi. Šiandien mes turizmą priimame kaip didelį XXI a. fenomeną, kaip vieną iš šviesiausių reiškinių mūsų laikmety, kuris įsiskverbia į visas mūsų gyvenimo sferas ir keičia supantį pasaulį ir landšaftą. Turizmas tapo vienu iš svarbiausių ekonomikos faktorių, todėl mes nagrinėjame jį ne paprastai, kaip išvyką arba poilsį. Turizmas pasireiškia kelionių įvairumu ir apima asmenis, keliaujančius ir atvykstančius į vietas, esančias už įprastos aplinkos ribų, poilsio tikslu.
Žmogus pramiega beveik puse savo gyvenimo. Tai rodo, koks svarbus yra poilsis. Keliaujant tai ne mažiau svarbu, todėl ilgainiui atsirado įstaigos, kurios siūlo nakvynę keliaujantiems. Mes gyvename XXI amžiuje, kada rodos nieko neįmanomo jau nebeliko. Žmogus gali nukeliauti į bet kurį žemės kampelį. Jam užtenka tik vieno mygtuko spūstelėjimo ir jis jau turi bilietus į jo svajonių šalį. Tai labai paprasta. O kaip dėl poilsio?
Pačiai tenka daug keliauti. Apsistoti geroje vietoje už priimtiną kainą svečioje šalyje yra labai svarbu. Žinau, kad užsienyje apgyvendinimo sfera yra pakankamai išvystyta. O Lietuvoje? Kokių apgyvendinimo įstaigų turime, o kurių ne? Kur galima plėstis ir investuoti? Tam, kad viską sužinoti iš pradžių reikėtų ištirti kas yra apgyvendinimas. Kas įeina į apgyvendinimo klasifikaciją? Kokios šių įstaigų teikiamos paslaugos? Štai kas mane domina. Ši tema yra palyginti nauja ir neištirta, turint omeny, kokia ji iš tikrųjų yra svarbi.
Lietuva yra jauna valstybė. Jai tik 15 metų. Žmonės išsivadavę iš totalitarinio režimo, palaipsniui pripranta prie vieksmų laisvės. Tai galioja ir mūsų šalies verslui ir ekonomikai. Atsigauna ji palaipsniui ir tik tam tikrose srityse. Kitos gi yra pamirštos arba teikiama joms mažai dėmesio. Manau turizmo paslaugų sfera yra būtent tokia. Į šią verslo šaką buvo atkreiptas dėmesys visai neseniai, nors tai turėjo būti padaryta daug anksčiau. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTurizmo kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasKursiniai darbai
Apimtis41 puslapis 
Literatūros šaltiniai8
Dydis109.77 KB
Autoriusxxx
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apgyvendinimo istaigos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-12-27 IP: 86.100.3.250
    inga sako

    Nors truputi yra rasto klaidu, bet darbas isties issamus ir geras!

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą