Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Zarasų rajono rekreacijos ir turizmo ištekliai bei paslaugos

Zarasų rajono rekreacijos ir turizmo ištekliai bei paslaugos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Zarasų rajono turistiniai ištekliai, paslaugų ir infrastruktūros išvystymo, informacijos skleidimo ir rinkodaros vertinimas. Zarasų rajono turistiniai ištekliai. Paslaugų ir infrastruktūros išvystymas Zarasų rajone. Paslaugų ir infrastruktūros išvystymo Zarasų rajone vertinimas. Turizmo informacijos ir rinkodaros Zarasų rajone vertinimas. Rekreacijos ir turizmo padėties Zarasų rajone tyrimai. Zarasų rajono esamos padėties analizė taikant SSGG. Rekreacijos ir turizmo padėties Zarasų rajone tyrimo anketinė apklausa. Tyrimo pagrindimas. Tyrimo analizė. Tyrimo išvados. Pasiūlymai. Išvados. Darbas iliustruotas nuotraukomis ir grafikais.

Ištrauka

Viena iš sparčiai augančių ir pelningų smulkaus ir vidutinio verslo rūšių, skatinanti dirbti, tausoti ir racionaliai panaudoti vietinius išteklius, kultūrinį ir istorinį palikimą yra turizmas. "Turistinis produktas"- tai gamta, aplinka, jos teikiamos pramogos ir malonumai, apgyvendinimo sistema, priemonės, sąlygos ir paslaugų teikimo infrastruktūra. Turizmo plėtra reikalauja daugelio turizmo paslaugų industrijos komponentų sistemos darnaus darbo, kad turistinis produktas sugebėtų konkuruoti Lietuvos ir užsienio rinkose. Kaip žinoma, pagrindiniai turizmo industrijos komponentai, traukiantys turistus- tai sportinės ir laisvalaikio pramogos, nakvynė gamtoje ar neįprastoje kaimo aplinkoje, nacionalinė virtuvė. Didelę dalį turistinio patrauklumo apsprendžia archeologijos, istorijos, dailės ir gamtos paminklai, kurių galima aptikti Zarasų rajone.
Temos aktualumas- geografiniu aspektu Zarasų rajonas yra įsikūręs pačiame Lietuvos pakraštyje, jos šiaurės rytų dalyje ir ribojasi vienas su kitu, prigludęs prie Latvijos Respublikos sienos pietrytinio pasienio. Zarasų rajonas ribojasi su Baltarusija, Utenos ir Ignalinos rajonais. Jų geografinė padėtis gali turėti didelę įtaką, norint pritraukti lankytojus iš kaimyninių valstybių- Latvijos ir Baltarusijos.Zarasų rajonas yra nutolęs nuo didžiųjų Lietuvos miestų Vilniaus ir Kauno, nuo pagrindinių turistų srautų šaltinių. Zarasų rajonas yra turtingas savo gamtiniais ir kultūriniais ištekliais. Ypač Zarasų rajonas pritraukia nemažai vietinių ir užsienio turistų, poilsiautojų, vandens turizmo mėgėjų, todėl yra svarbu įvertinti rekreacijos ir turizmo išteklių panaudą Zarasų rajone, bei jų panaudos perspektyvas ateityje.
Darbo problema- Zarasų rajonas savo geografine padėtimi yra nutolęs nuo pagrindinių turistų srautų Lietuvoje. Šiuo metu aptariamąjam rajone turistiniai rekreaciniai ištekliai nėra pilnai išnaudojami.
Tiriamasis objektas- Zarasų rajono rekreacijos ir turizmo ištekliai bei paslaugos.
Darbo tikslas- išanalizuoti ir įvertinti Zarasų rajono rekreacijos ir turizmo struktūrą ir nustatyti rekreacinių vietovių traukos ir panaudojimo įvairioms turizmo formoms būdus. Pateikti pasiūlymų turizmo ir rekreacijos plėtrai Zarasų rajone.

Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti Zarasų rajono turistinius išteklius.
2. Įvertinti Zarasų rajono paslaugų ir infrastruktūros išvystymo lygį bei informacijos skleidimą apie juos ir rinkodarą.
3. Atlikti Zarasų rajono rekreacijos ir turizmo padėties tyrimą. Apibendrinti Zarasų rajono turizmo padėties įvertinimo tyrimo rezultatus.
4. Pateikti pasiūlymų turizmo ir rekreacijos plėtrai Zarasų rajone.
Tyrimo metodai :
• Literatūros šaltinių analizė;
• Periodinės spaudos analizė;
• Statistikos duomenų analizė;
• Sociologinis tyrimas (anketinė apklausa)
Tyrimo charakteristika. Anketavimą atliko Zarasų TIC’as. Anketinė apklausa atlikta Zarasų, Rokiškio, Kauno ir Vilniaus miestuose, apklausiant atsitiktinius žmones. Tyrimas vyko nuo 2005 m. rugsėjo 05 d., iki 2005 m. lapkričio 01 d. Buvo išdalinta 110 anketų. Tyrime dalyvavo įvairaus amžiaus respondentai. Anketoje buvo pateikti klausimai, kurie padėtų išsiaiškinti apklaustųjų nuomonę apie rekreacijos ir turizmo padėtį Zarasų rajone. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-01
DalykasTurizmo kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasKursiniai darbai
Apimtis41 puslapis 
Literatūros šaltiniai18
Dydis4.75 MB
AutoriusErika
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zarasu rajono rekreacijos ir turizmo istekliai bei paslaugos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą