Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Neringos miesto kraštovaizdžio vertinimas

Neringos miesto kraštovaizdžio vertinimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Kraštovaizdžio architektūros kursinis darbas. Įvadas. Tyrimo tikslas. Atlikti Neringos miesto kraštovaizdžio tyrimą. Esamos situacijos analizė. Gamtinė aplinka. Kraštovaizdis. Klimatas. Reljefas. Augalija. Gyvūnija. Saugomos teritorijos. Vandens telkiniai. Gamtiniai ištekliai. Išvados. Kultūrinė aplinka. Išvados. Socialinė aplinka. Išvados. Turizmas ir infrastruktūra. Išvados. Kraštovaizdžio vertinimas. Gamtinis karkasas. Keliai. Mazgas. Orientyras. Mikrorajonas (gamtinis, urbanistinis). Riba. Terpė. Pasiūlymai. Priedai (5).

Ištrauka

Tyrimo problema, aktualumas. Neringos miesto kraštovaizdis yra gana neblogas, tačiau yra vietų kur reikia atkreipti dėmesį. Marios skalauja gyvenviečių krantus išplaudamos gruntą. Tam turi būti skiriama daugiau dėmesio, kad krantinės nuolat būtų patrauklios poilsiautojam. Gamtos stichijos ir fiziniai žmogaus veiksniai sunaikina mažosios architektūros elementus, suoliukus, šiukšliadėžes. Ne visi Neringos gyventojai skiria pakankamai dėmesio savo būstų ir aplinkos tvarkymui. Neringos miesto kraštovaizdžio tyrimą atlieku, nes šiame krašte dažnai lankausi ir matau kokios problemos yra aktualiausios, į kurias reikia atkreipti didžiausią dėmesį.
Tyrimo objektas. Neringos miestas.
Tyrimo tikslas. Atlikti Neringos miesto kraštovaizdžio tyrimą.
Tyrimo uždaviniai:
• Atlikti Neringosų miesto esamos situacijos analizę.
• Atlikti Neringos miesto kraštovaizdžio vertinimą.
• Pasiūlyti Neringos miestui, kaip pagerinti kraštovaizdžio būklė.
Tyrimo bazė. Kartografinių duomenų, literatūros, dokumentų susijusių su Neringos miesto parko analizės, vizualiniai stebėjimai, fotofiksacija.
Hipotezė. Atsakius į uždavinius pagerėtų gyvenviečių estetinis vaizdas, rekreacinės sistemos būklė, turistų lankymosi ir gyventojų gyvenimo kokybė.

Kraštovaizdis - tai žemės paviršiaus gamtinių ir antropogeninių komponentų, susijusių medžiaginiais, energetiniais ir informaciniais ryšiais, teritorinis junginys.
Mano nagrinėjama teritorija yra vakarinėje Lietuvos dalyje, Kuršių nerijoje, apimanti Neringos savivaldybę (Nidos, Juodkrantės, Preilos, Pervalkos gyvenvietes). Šiuo metu Kuršių nerijos ilgis siekia 97 km. Plačiausia vieta ties Bulvikio ragu (apie 4 km), siauriausia - į šiaurę nuo Šarkuvos (apie 400 m). Bendras plotas - apie 180 km².
Šiuo metu Neringa beveik visa apaugusi miškais. Lietuvos pusėje tik Naglių ir Grobšto gamtos rezervatuose, Parnidžio kraštovaizdžio draustinyje išliko kopų fragmentai, neapaugę sumedėjusia augalija. Kiek daugiau tokių plotų yra Rusijai priklausančioje pusiasalio dalyje. Aukščiausias taškas - Vecekrugo kopa (apie 67,2 m). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-08
DalykasTurizmo kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis606.25 KB
AutoriusKonstantin
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLekt. R.Marčius
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasGamtos ir matematikos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neringos miesto krastovaizdzio vertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Lekt. R.Marčius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą