Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Turizmas>Praktikos ataskaita: viešbutis "Šolena"

Praktikos ataskaita: viešbutis "Šolena"

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Priešgaisriniai saugos reikalavimai viešbučiuose. Viešbučio darbo organizavimas. Pagrindiniai viešbučio skyriai ir jų pareigos. Darbuotojų pareigų analizavimas. Kambarių tipai, kainos. Kambarių kaina. Priėmimo skyriaus darbo organizavimas. Susipažinimas su rezervavimo skyriaus darbu. Kambarių užsakymo knygos pildymas. Svečių įregistravimas. Svečių pastabų lapų ir informacinių bukletų reikšmė sudarant rinkodaros planus. Svečių išregistravimas. Ekonomo funkcijos. Apsaugos sistemos taikymas. Viešbučio priežiūra ir eksploatacija. Nuolaidos viešbučio versle ir viešbučio verslo sėkmė. Išvados.

Ištrauka

Priešgaisrinės saugos reikalavimus viešbučiuose, turizmo kompleksuose ir juose vykstančių renginių metu reglamentuoja bendros priešgaisrinės saugos taisyklės BPST 01 – 97. Jose nustatyta, kad už visų objektų priešgaisrine saugą yra atsakingas vadovas, kuris privalo:

1. nustatyti priešgaisrinį rėžimą ir reikalauti, kad visi jo laikytųsi;
2. parengti priešgaisrinės saugos instrukciją;
3. organizuoti darbuotojų, gyventojų mokymą ir instruktavimą priešgaisrinės saugos klausimais;
4. aprūpinti objektą gaisro gesinimo priemonėmis;
5. parengti evakuacijos planus, nuolat tikrinti teritoriją, pastatus ir patalpas, kontroliuoti evakuacijos kelius, priešgaisrinious tarpus ir pan.
Svarbiausia užtikrinti priešgaisrinį saugumą – aprūpinti pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis objektus bei teisingai paruošti evakuacijos planus.
BPST 01 – 97 nustatyta, kiek pirminių gaisro gesinimo priemonių privalo būti objektuose. Viešbučiuose, moteliuose, poilsinėse privalo būti nemažiau kaip 2 gesintuvai viename aukšte.
Gesintuvo tipas ( putų, miltelių, angliarūgštės ir kiti) parenkamas atsižvelgent i gesinimo medžiagų hemines charakteristikas. Geriausi yra angliarūgštinio tipo gesintuvas ( jais galima gesinti ir elektros įrenginį), tad būtų idealiausias atvejis, jei jais būtų aprūpinti viešbučiai, turizmo kompleksai. Gesintuvų tūris turi būti nemažesnis kaip 4litrai. Patalpose, kuriose yra įrengta automatinė gaisro gesinimo sistema, ugnies gesintuvų skaičių galima sumažinti 50 proc. Objekte turi būti užrašai ( ženklai), nurodantys gesintuvų laikymo vietą užrašai turi būti gerai matomi, įrengti 2 – 2,5 metrų aukštyje nuo grindų ar žemės. Pačius gesintuvus būtina laikyti lengvai pasiekiamose ir matomose vietose, apsaugotose nuo saulės spindulių poveikio, ne arčiau kaip per 1metrą nuo šildymo prietaisų; kabinti ne aukščiau 1,5 metro nuo grindų iki gesintuvo apačios ir kad atidarytos patalpos durys netrukdytų pasiimti gesintuvo. Gesintuvus galima statyti gaisrinių čiaupų spintelėse arba prie jų, priešgaisriniuose skydose arba ant grindų, laikyti specialiose spintelėse, dėžėse ar stovuose - svarbu,kad netrukdytų žmonių evakuacijai. Gesintuvai laikomi taip,kad matytųsi užrašai( jie turi būti valstybine kalba – nurodyta gesintuvo pasinaudojimo būdą, užpildymo data bei galiojimo laikas).
Viešbučių, turizmo kompleksų, poilsio kambariuose matomose vietose turi būti evakuacijos iš atitinkamo aukšto planas, kuriame nurodomas kambarys, evakuaciniai išėjimai, patikimas išeinamasis tekstas. Žmonių evakuacijos planai kabinami ir kiekvieno pastato visuose aukštuose. Aukšto plane reikia nurodyti: laiptines,liftus, kambarius, balkonus, išorines kopėčias, taip pat laiptinių, liftų holų evakuacijos keliuose esančias duris. Pagrindinis evakuacijos kelias plane pažymėtas ištisine linija, atsarginis punktyrine. Šios linijos turi būti žalios spalvos ir du kart už aukšto plano linijas. Aukšto plane žymimi: rankinių gaisrinių signalizacijų mygtukai, aukšto budėtojo telefonas, gaisrinių čiaupai, gesintuvai ir kiti. Be to, kiekviename viešbučio komplekse, motelio, poilsio kambarių turi būti priešgaisrinės saugos taisyklių atmintinė su nurodymais, kaip elgtis kilus gaisrui. Ji turi paruošta ne tik lietuvių kalba bet ir anglų,bei kitomis. Viešbučio, motelio administratorius prieš įregistruodamas atvykusius asmenis privalo juos supažindinti su priešgaisrinės saugos taisyklėmis: kaip elgtis, kad nekiltų gaisras ir kaip elgtis kilus gaisrui. BPST 01 – 97 reglamentuoja viešbučio kambarius aprūpinti specialiais gobtuvais nuo dūmų skirtais saugiais žmonių evakuacijai gaisro atveju. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTurizmo praktikos ataskaita
KategorijaGeografija >  Turizmas
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis36.85 KB
AutoriusDeimantė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaDaugų technologijos ir verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Praktikos ataskaita viesbutyje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą